Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy kevés tb tartozásom,...

Van egy kevés tb tartozásom, de az nem jelent meg ez EBEV folyószámlán. Hogy fizessem így be?

Figyelt kérdés
2022. okt. 7. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van?


Mert ami az adófolyószámlán nem jelenik meg, az nincs is.


A "TB" tartozás milyen időszakot érint? Ha szeptember hónapot, akkor azt csak október 12-én fogod látni felkönyvelve az adófolyószámlán, mert akkor kell legkésőbb megfizetni. Ha tudsz időszakot állítani az adófolyószámlán egy későbbi dátumra, akkor azt lekérve, lehet, hogy már látni is fogod október 12-i esedékeséggel a 408. adónemen.

2022. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Augusztus és szeptember.


Nyáron volt munkaviszonyom és szociális alapú tb-m is.


Úgy voltam vele 1-2 hónapot várok aztán ha nem találok új állás akkor rendezem közben.


Próbáltam ahogy mondod, de így is 0 forintot ír. Vagy az zavarhat, be hogy a szociális alapú és a munkára adott tb egyszerre futott?


Munkaszerződéses projekt volt és nem mondták, hogy tb-t is fizetnek emiatt nem mondtam le a meglévőt.

2022. okt. 7. 19:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Sőt talán 1-2 hónappal a szerződés lejárta után jelent meg a neak-ban.
2022. okt. 7. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Munkaszerződéses projekt volt és nem mondták, hogy tb-t is fizetnek emiatt nem mondtam le a meglévőt."


Munkaszerződés munkaviszonyt keletkeztet, ami által biztosított leszel a tb. törvény szerint. A biztosítottnak pedig nem kell külön egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie, mivel a munkabéréből a munkáltató kötelező jelleggel levonja az ezt kiváltó járulékot.

A munkaviszony megszűnését követően annyi napig szintén nem kell magad után fizetni zsebből eü. szolgáltatási járulékot, ahány napig a munkaviszonyod fennállt, de maximum 45 napig.


"Vagy az zavarhat, be hogy a szociális alapú és a munkára adott tb egyszerre futott?"

A kettő nem zavarhat be. Ha előbb kaptál mentesítést rászorultság alapján, és utána lett munkaviszonyod, akkor a mentesítés "lezárul", és életbe lép a munkaviszony általi biztosítottság.

Ha előbb volt munkaviszonyod, utána mentesítettek a járulék fizetése alól, akkor az arra az időszakra szól, ami a hatósági bizonyítványban szerepel. A NEAK felé jelentik, tehát ha 1 évre kaptad meg a mentesítést rászorultság miatt, akkor az 1 évig hatályos.


Egyébként a NEAK írja elő és törli is 2020. július 01-jétől kezdve a járulékot. A NEAK előírása alapján mind a fizetési kötelezettség kezdetéről, mind a fizetési kötelezettség megszűnéséről írásban értesít az adóhatóság (NAV). Tehát tudnál róla, ha kellene fizetned...


Ezt igazolja az is, hogy az adófolyószámládon nincs előírva semmiféle kötelezettség (még).


"Sőt talán 1-2 hónappal a szerződés lejárta után jelent meg a neak-ban."

Biztosítási jogviszony lekérdezéséhez ne NEAK nyilvántartást nézzél!

NAV eBEV szolgáltatások alatt keress egy olyan menüpontot, hogy biztosítási jogviszonyok lekérdezése. Az a mérvadó, hiszen ezeket az adóhatóságnak kell bejelenteni, nem a NEAK-nak.


[link]

2022. okt. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közben rákérestem és az eü szolgáltatás excelben csak az van, amikor korábban magamnak fizettem egy ideig. Az viszont nincs benne, hogy volt a szociális alapú tb és a munkaszerződéses.


Ott van a kezdete és a vége. A vége az az időpont, amikor megkaptam a szociálist.


A biztosított bejelentéseknél már ott van a munkaszerződés. Ott a jogviszony Június 30-án ér véget és július 20-án lett feldolgozott. Többször 1 hónapokra volt ott rendezve a tb.


Szóval érdekes ez, de azt sejtem, ha gyűlt is össze tartozás az maximum augusztustól tehát 2 hónap meg ez a kicsi. Csak fura ez az egész. A szociálisról semmit sem találtam viszont az a neak oldala július 31-ig írja. Valamint ott azt írja érvényes a taj számom.

2022. okt. 8. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudlak követni, mivel nem tudom, hogy mettől meddig voltak a munkaviszonyaid, mettől meddig kaptad meg a mentesítést. Melyik volt előbb, melyik később.


Remélem, Te azért kiigazodsz rajta...

2022. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én se tudom követni.

Viszont ma jött egy levél, hogy október 16-tól kell fizetnem. Nem tudom, hogy jött ki nekik így a matek. Én azt hittem júliustól kell.


Állásügyben annyit haladtam, hogyha minden a tervek szerint halad november közepén kezdhetek.


Szerinted addig lenne értelme megigényelni szociálisan a hivatalban? Kicsit cikinek érzem, de legalább spórolnék kicsit hiszen a nyár második fele óta nincs állásom.

2022. okt. 26. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nyugodtan igényeld meg. Az, hogy majd november közepén kezdhetsz, elég bizonytalan, mert mi van, ha mégsem jön össze?
2022. okt. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!