Gábor t kérdése:

Hibásan számláztam ?

Figyelt kérdés
Kedves leendő segítő. Pénteken szálásztam egy hosszabb munkámat, papíralapú átutalásos számla .Mivel az áfatartalom meg haladta a 100000 ft-t, így a helyes adatokkal még aznap el is küldtem a navnak .A hiba , az áfa összegénél egy számjegyet el írtam . Azt sejtem , hogy ezt így nem könyvelhetik el, mi ilyenkor a teendőm? Holnap találkozok a könyvelőmmel , akkor lepem meg ezzel a kérdéssel. De addig is kíváncsi vagyok mi lesz ennek a menete. A segítséget előrre is köszönöm.

2022. júl. 24. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos segíteni nem tudok, csak egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Van bármi oka ilyenkor még ezt a számlázást választani? Pl. van olyan amit a billingo legolcsóbb előfizetése nem tud, és a papíros számla jó rá? (Azt is meg tudod csinálni, kinyomtatni, elküldeni, stb, és automatán továbbít a navnak, nem kell szarakodni).
2022. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. igazad van ez az én hülyeségem ,ha a billingo-t használnám , ez a kérdésem meg sem születik.
2022. júl. 24. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Értem, akkor jól gondoltam. Amúgy ne értsd félre, nem szemrehányásként írtam, nekem is van sok berögzült hülyeségem, amin már változtatni kellett volna, csak érdeklődtem.
2022. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Van olyan menüpont az OnlineSzamla rendszerbenhogy technikai érvénytelenítés. Ha erre rákattintasz a lejelentett számlánál és egy másik menüpontban jóvá is hagyod, akkor érvénytelenítik a hibásan felvitt adatszolgáltatást, és felviheted újra a jó adatokkal.


U. I. Az áfatartalmat ugye csak azért írtad, hogy aznap lejelentetted? Csak mert egy ideje minden kiállított számlát le kell jelenteni összeghatártól független, csak a határidő változó.

2022. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült érvénytelenítenem a számlát Köszönöm a segítséget, én mindenkinek zöldet adtam , mert aki bár milyen módon próbál segíteni, azt én, ha csak így is de igyekszem meg hálálni. :) Már csak el kell mennem 50 km-re a régi számáért és írni egy ujjat . 1 esnek innentől kezdve elengedem a papír számlázást. :)
2022. júl. 25. 19:08
 6/7 A kérdező kommentje:
1 esnek,, innentől kezdve elengedem a papír számlázást. :) így pontosabb :)
2022. júl. 25. 19:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Végére értünk. :) Ma hívtak a cégtől akiknek számláztam , hogy a ügyintéző hölgy haza viszi magával a rontott számlát ,(csak későn tudtam oda érni) és ott meg kapom a rontottat , és írhatok egy ujjat. Így is lett , nav fele ment az új , így rendeződött minden , Köszönöm a segítségeteket még egyszer. )
2022. júl. 26. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!