Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az uj katas szabályozas...

Az uj katas szabályozas alapján egy katás vállalkozó akinek takarítás a profilja nem vállalhatja a cégek, apartmanok takarítását szeptembertől? Akkor jobb lenne SZJAs adózási formára váltani?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lepne eletbe az uj szabályozás.


Fontos lenne



#KATA #Szja adozasi forma
2022. júl. 14. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Katásként nem
2022. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Katásként nem, igen jobb lenne, ha működni akarsz tovább fehéren.
2022. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Es a SZJA-s adozas nagyon bonyolult?

Köszönöm szépen

2022. júl. 14. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha az átalányadózásra gondolsz, akkor úgy hallom, hogy igen, nekünk laikusoknak bonyolult. Persze mindent meg lehet tanulni. De míg eddig én pl. évente bevittem az összes számlámat a könyvelőnek ráírva mikor érkezett be az utalás, most havonta kéne a könyvelőnek fizetni.


De ahogy írták sok helyen, itt nem lesz jó mindenkire ugyanaz a kabát. Neked ez a jobb, nekem meg az.


Itt egy táblázat, amivel nagyvonalakban tudsz számolni, de mindenképpen egyeztess a könyvelőddel. Nekem azt tanácsolták többen, akik már öregrókák a szakmában, hogy várjuk ki a végét, az utolsó pillanatig húzzuk el akármit is választunk megoldásnak, hátha még addig finom hangolják ezt a dolgot.


[link]

2022. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszi utolt,de nem értem hogy hogyhogy az ado tobb mint a bevetel pl. Az atalanyadónál

Lehet vmit en nem értek jól?

2022. júl. 14. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:

5-re:

Van olyan, hogy főállású vállalkozóként egy adott összeget akkor is be kell fizetned, ha egyáltalán nem termelsz jövedelmet. Végső soron a KATA is ilyen volt.

2022. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam.

Tehát:


Koszi utolsó, nem értem hogy a táblazatnál az ado miért tobb mint a bevetel pl. az atalanyadónál ?


Lehet vmit en nem értek jól?

2022. júl. 14. 16:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi 6os!
2022. júl. 14. 16:31
 9/10 A kérdező kommentje:

És ha vkinek kevesebb mint 1mill. ft /eves bevétele?

Nem nagyon van ilyen , de mivan ha..?

2022. júl. 14. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:

9-re:

Akkor ő nem fizet SZJA-t. Szochot és TBj-t ilyenkor is kell fizetnie, méghozzá főállású vállalkozónál legalább a minimálbér (havi 200e Ft) vagy a garantált bérminimum (havi 260e Ft) járulékaiig. Ha van kiskorú gyereke, akkor a TBj-nél érvényesítheti a járulékkedvezményt.

2022. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!