Ez esetben célszerű lenne egy ajándékozási vagy kölcsönadási szerződést kötni?
#Ajándékozás egyenesági rokonok között2010. augusztusa óta egyenesági rokonok között (szülő-gyermek, nagyszülő-unoka, stb.) az ajándékozás illetékmentes, legyen szó akár ingatlanokról, akár pénz ajándékról, akár egyéb ingóságokról. A későbbiekben pedig a kör tovább bővült, ma már a házastársak, valamint a testvérek közötti ajándékozás is illetékmentesen lebonyolítható.#
A családon belüli illetékmentességről tudok, de az ingatlan maga illetékköteles, a NAV rója majd ki a 4%-ot. És hát látszik az adóbevallásából, hogy ennyi pénzt ő nem keresett meg.
A minap hallottam, hogy valakit egy autó vásárlása után nyilatkozatattak, hogy honnan van pénze rá.
Na mindegy, majd befáradunk akkor hozzájuk, és nyilatkozunk.
Ha ingatlant ajándékozol, akkor a tulajdonjogot az ingatlan-nyilvántartásban át kell vezetni. Ehhez kötelező ügyvéd, vagy közjegyző bevonása.
Vagyis ajándékozási szerződést kell kötni rá írásban, egyébként a földhivatal nem vezeti át a tulajdonjogokat.
Ebben az esetben az ingatlan része le van fedve.
Azzal együtt az ajándékozási szerződésbe a többi ajándékot is bele lehet foglalni, ha már ugyanis ott ültök az ügyvéd előtt.
"de az ingatlan maga illetékköteles, "
Nem az, hiszen nem megvette, hanem odaajándékoztad neki. Tehát ajándék, ami egyenesági rokonok között ajándékozási illeték alól mentes.
Utaltam igen :)
Akkor az elég lesz..
"A pénz ajándékozásáról tudom, hogy nem illetékköteles."
Nem azért nem illetékköteles, mert pénz, hanem azért nem illetékköteles, mert egyenesági rokonok közötti ajándékozásról van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!