Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Táppénzen vagyok kb 3 hete,...

Táppénzen vagyok kb 3 hete, mert terhes lettem. Tegnap levonták a fizetésemböl a munkacipöt amit idén nyáron vettünk. Lehet ilyet csinálni? állitolag a könyvelö mondta.

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igen. Mi is mikor kaptunk ilyen cipőtámogatást, aláírtuk hogyha egy éven belül megszűnik a munkaviszonyunk akkor vissza kell fizetni illetve levonják.

Nálad ugye a nyáron kaptad így az egy éven belül vagy. Igaz te táppénzre mentél, ami ugye munkaviszonynak számít még mindig, hiszen állományba vagy azért még. Bár igaz használni már nem fogod egy darabig biztos, de hát ez egy dolog. Ja de ha levonták akkor kötelességük odaadni neked. Tehát nem kérhetik hogy vidd be.

Nem tudom mi a helyes.

Esetleg nem tudod eladni egyik munkatársadnak akinek akkora lába van mint neked, azért még nem olyan régi.

Vagy ha már kifizetted követeld és vidd haza és akkor inkább otthon használd kertészkedni vagy vmire, de oda ne add nekik.

Milyen munkahelyen dolgoztál? Mert mondjuk ettől is függ a munkáscipő használhatósága, ára. Meg hát ugyen nem mindegy hogy 5e vagy többet vontak le.

2008. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Szerinem nem kellene levonniuk, hiszen azt a ceg ugyis koltsegkent elszamolja, nem?

De ennel durvabb, "szemet" dolgokat is megtesznek, kihasznaljak a dolgozot mindig, mindenhol, undorito!

2008. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Álláspontom szerint jogtalan a levonás, hiszen a munkaviszonyod nem szűnt meg. A munkacipőnek kihordási ideje van, legfeljebb az hosszabbodik meg. Ez az életszerű.
2008. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!