Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban ezt megkapom...

Adóbevallásban ezt megkapom még vagy már nem?

Figyelt kérdés
240 ezer forint szja-t kaptam vissza hétfőn. 1 gyermek van és nem vettük igénybe havonta. A helyi könyvelő azt mondta adóbevallásba majd megkapom a gyermekre a kedvezményt, mint eddig minden évben, mert ez csak szja volt. De én úgy tudom hogy már nincs miből levonniuk ezután a kedvezményt. Ez így van ahogy én gondolom?
2022. febr. 16. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Konyvelo tudja jol, megkapod. Azert mert csaladi adokedvezmeny lehet jarulekokbol is ervenyesiteni ha nincs eleg SZJAd.
2022. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez attól függ mennyi szja-d lett vonva év közben. Ha év közben 240 ezer szja-t fizettél be, azt most vissza is kaptad. A családi kedvezményt nem fogod visszakapni, mert az már benne van ebben, ilyen esetben nem lehet járulékból igénybe venni.
2022. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen 240-et fizettem be mivel nem volt teljes az évem. De moyt akkor megint össze vagyok zavarodva.
2022. febr. 16. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A sok okos lehúzza a kettes választ, aztán majd csak pislognak, amikor az adóbevallásnál kiderül, hogy pontosan úgy van, ahogy ott le van írva :)

Járulékból akkor tudnád érvényesíteni a családi kedvezményt, hogyha a befizetett adód 809 ezer felett lett volna. Akkor visszakapnál 809 ezret az szja visszatérítésnél, és a családi járulékkedvezményt is igénybe tudnád venni.

Így nem, így az szja visszatérítéssel visszakaptál mindent. Nah, lehet ezt a választ is lehúzni :)

2022. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

te nem erted 4es.

Ha csaladi adokedvezmenyt nem tudja ervenyesiteni mert nincs eleg szja-ja (mert pl mar visszateritettek mas cimszoval) akkor a fennmarado osszeg atalakul jarulekkedvezmennye, es igy a TB jarulekbol jar vissza ugyanannyi.

Mivel a mostani SZJA visszaterites nem vonatkozott a jarulekokra, igy jaruleka meg maradt amibol majd a csaladit vissza tudja kapni.

Nem veletlenul irtak errol penzugyi ujsagok, amik levezettek hogy pont emiatt sokak jobban jartak volna ha csak bevallasban igenylik a kedvezmenyt.

2022. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lol nem, ti nem értitek :) Higgyétek el, hogy ebben az esetben nem lehet járulékra igénybe venni. Mivel megvan a visszaigénylési sorrend és ebben előrébb áll a családi kedvezmény mint a visszatérítés. Amit most kaptál az csak előleg. Vagyis amit most visszakaptál 240 ezret, abból 120 ezer a családi kedvezményre megy majd el, 120 ezer pedig adóvisszatérítés. Nem lehet az, hogy most visszakaptál 240et, az adóbevallásban meg majd még 120-at. Ilyen esetben nem játszik a járulékkedvezmény. Ezt nem muszáj elhinni nekem, de kérdezzetek meg bármilyen szakembert, engem fog megerősíteni. De ha másnem, akkor majd az adóbevallásnál fogtok szembesülni azzal, hogy ebben az esetben nem lehet járulékkedvezményt igénybe venni.
2022. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!