Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki járt már hasonlóan,...

Valaki járt már hasonlóan, vagy csak ez az adóhivatali dolgozó nem volt tisztában a munkájával?

Figyelt kérdés
Nem voltam tisztában az szja visszatérítés menetével, ezért felhívtam az adóhivatalt hogy felvilágosítást kapjak. Ott egy hivatali dolgozó miután mindenféle infót begyűjtött a keresetemmel kapcsolatban, azt tanácsolta hogy semmiképpen se igényeljem vissza, mert túl kevés volt a keresetem és úgysem kapok vissza semmit. Aztán egy munkatársam tanácsára, aki elmagyarázta a tennivalókat mégiscsak beadtam az igénylést, mondván nem veszitek vele. És lám, tegnap utaltak.

2022. febr. 11. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Kérd ki a beszélgetés felvételét és tegyél panaszt, ha ez valóban megtörtént.
2022. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Mire fel tegyen panaszt?

Visszatérítésre jó eséllyel valóban nem jogosult, amit most előlegként visszakapott, az nem visszatérítés, hanem a családi kedvezménye lesz a bevallásban...

2022. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a hívás pontos dátumára, idejére nem emlékszem. Azt tudom hogy valamikor december végén volt. De a célom inkább az, hogyha valaki járt így, és még nem adta be az igénylést, akkor tegye meg, mert talán van még rá lehetőség.
2022. febr. 11. 12:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utalás közleményében az áll hogy “adó visszatérítési előleg az szja tervezetből”
2022. febr. 11. 12:37
 5/12 A kérdező kommentje:
A beszélgetéskor én említettem hogy én magamnak szoktam megcsinálni a bevallásomat, amiben vissza szoktam igényelni az adómat (családi kedvezmyény), nem-e lesz gond abból ha ezt is-azt is igényelem. Erre azt válaszolta, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, de erre nem vagyok jogosult.
2022. febr. 11. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem telefonon tájékoztattak félre alkalmi munkavállaló bejelentésének javításával kapcsolatban. Kaptam rá egy hibaüzenetet 1 nap múlva, de már nem lehetett javítani, mert kifutotttam az időből így arra az időre is kell járulékot fizetnem, hogy nem jött be a dolgozó. (Egész hétre jelentettem, majd szerdán hívott, hogy nem tud jönni mert beteg).
2022. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

és nem is vagy az, majd ha megcsinálod a bevallást, látni fogod.

Ha kitöltöd a családi kedvezményt, akkor nulla marad a visszatértésre fordítható szja. Családi kedvezményt ennyivel kevesebbet fogsz visszakapni, mint amennyi előleget most utaltak.

2022. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
6, a kitöltésije teljesen korrekt a 1042-nek, csak olvasni kell tudni hozzá.
2022. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es! Világos, csak az nem érthető hogy az ügyintéző miért mondta hogy a kettő két különböző dolog, és hogy nekem nem jár vissza. A másik meg, hogy akkor meg miért reklámozták be úgy mintha ez valami +kedvezmény lenne, amikor a gyermeket nevelők eddig is visszakapták az adójukat. De nem okoskodni akarok, lehet hogy én vagyok tudatlan a témában.
2022. febr. 11. 13:37
 10/12 anonim ***** válasza:

mondta hogy a kettő két különböző dolog, és hogy nekem nem jár vissza.


Mert két különböző dolog, és neked visszatérítés nem jár. Mivel családi kedvezmény miatt nem marad semmi, ez neked családi kedvezmény, bevallásban már max járulékot tudsz visszakérni, szja-t nem.


Ez plusz kedvezmény, de csak annak, aki a családi kedvezmény igénybevétele után is tud felmutatni befizetett adót.

2022. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!