Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kulfoldon elek, tavaly eladtam...

Kulfoldon elek, tavaly eladtam magyarorszagi lakasom - kell adobevallast keszitenem?

Figyelt kérdés
Evek ota kulfoldon elek es dolgozok, azota nem keszitettem adobevallast, tavaly viszont eladtam a lakasom es most szoltak, hogy adobevallast kene keszitenem. 5 evnel korabban lett veve anno, szoval nincs adozasi kotelezettsegem. Mas volt mar ilyen helyzetben?
2022. jan. 13. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell.
2022. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 2021-ben értékesítetted az ingatlant, és 2016. évben, vagy előtte években valamikor jutottál hozzá, akkor nem kell SZJA bevallást benyújtani róla, vagy feltüntetni benne. Még akkor sem, ha iszonyú haszonnal sikerült eladnod.


Itt nincs "helyzet". A törvény ezt mondja ki. Pont. Aki mást állít, az rosszul tudja.

2022. jan. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Az info egy hivatalban dolgozo embertol jott, elkepeszto hogy nem tudjak hogy mukodik akkor a sajat rendszeruk, szabalyzatuk..
2022. jan. 14. 11:00
 4/6 xswerdy ***** válasza:
mivel az 5 év letelt, így nincs adófizetési és bevallási kötelezettséged. Ez független attól, hogy hol élsz. Az ingatlanhoz kapcsolódó jövedelem az ingatlan fekvése szerinti országban adózik, úgyhogy erre a magyar szabályok vonatkoznak.
2022. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az info egy hivatalban dolgozo embertol jott, elkepeszto hogy nem tudjak hogy mukodik akkor a sajat rendszeruk, szabalyzatuk.."


Csak egy apró szösszenet.


Szomszéd a NAV-nál dolgozik. Feladata egy része a munkáltatók kötelezése, ha nem tiltják a dolgozó jövedelmét a jogszabályban foglaltaknak megfelelően.

Azt gondolnád, ért a bérszámfejtéshez, hiszen nem árt ehhez a feladathoz képben lenni vele.


Csak jelzem: A saját bérlapján szerepelteket sem mindig tudja értelmezni. Találkozunk furcsaságokkal...

2022. jan. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel most nem a NAV-ot óhajtottam lejáratni, hiszen tudjuk, nem mindenhol és nem mindig a megfelelő ember ül egy pozícióban. :)


Hidd el, nem kell bevallás róla, ha az értékesítés évét megelőzően több, mint 5 éve vetted az eladott ingatlant.


Én a megfelelő helyen ülve mondom ezt. :)

2022. jan. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!