Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen teator tevékenységi...

Milyen teator tevékenységi kör kell ahhoz ha weblapot üzemeltetek s ebből van jovedelmem? S számít a téma? Pl. Adok veszek vagy társkereső, vagy hasonló? A lényeg hogy csak a weblap csolgaltatasaiert van pénzkereseti,

Figyelt kérdés

hirdetés kiemelése vagy egyéb fizetős funkciók megszerzése.



Bonyolítja ha virtuális kuponokat is lehet kapni rajta amivel később többet ér neki?


És mi van ha indulaskeppen a weblap minden szolgáltatása ingyenes? Akkor is kell vállalkozói, vagy csak az első 💸 pénz 💰 forgalomtól?


2022. jan. 11. 15:36
 1/5 xswerdy ***** válasza:

természetesen csinálhatsz egy weblapot, és ha azon semmiért nem kell fizetni, akkor ahhoz nem kell vállalkozás. És persze egy ilyen oldal is kinőheti magát vállalkozássá idővel. Pl. valamilyen témában, amiben szakértő vagy, írkálsz cikkeket, amit bárki ingyen olvashat. Aztán később írsz egy komolyabb tanulmányt a témában, ami már fizetősen tölthető le.


Természetesen a vállalkozás tevékenységi köre függ attól, hogy mire jó az a weboldal. Ha az pl. egy webshop, akkor a "4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem" tevékenységet kell felvenni. Amiket itt sorolsz, azok alapvetően egy apróhirdetés jellegű weboldalra utalnak, szerintem mindegy, hogy az egy általános hirdetési felület, vagy speciális.

2022. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mások adhatnak fel hirdetést nem én. Tehet nem webshop. Funkcióban hasonló de én nem terméket adnék el hanem a weblap lehetosegeit
2022. jan. 12. 19:07
 3/5 xswerdy ***** válasza:
ok, világos, csak te általánosságban írsz weblapról. Szóval akkor egy apróhirdetési felületről lenne szó. Szerintem a legjobb megnézni, hogy a konkurenseknek mi a főtevékenységük. Pl. a jófogás esetében "7312 Médiareklám".
2022. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ebben amúgy a társkereső is benne van? Mert az lenne a fő irányvonal, az apróhirdetés csak valami plusz. Azt persze nem tudom melyik jön be jobban.
2022. jan. 13. 08:56
 5/5 xswerdy ***** válasza:
Én arról se vagyok meggyőződve, hogy ez a helyes besorolás, csak példának írtam, hogy a jófogásnál ez a főtevékenység. De ott van még egy pár egyéb tevékenység is, nézd meg a cégjegyzékben. Szerintem az mindegy, hogy általános hirdetési felületről van-e szó, vagy speciálisról, mint pl. a társkeresés.
2022. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!