Ha egy egyéni vállalkozó mondjuk beszerez egy adott árut amiről neki számlát, nyugtát nem adtak, akkor azt, hogyan tudja költségként elszámolni?
Figyelt kérdés
A bevételből ugye a költséget le kell vonni majd úgy adózni. Viszont mi van, akkor, ha nem lehet számlával vagy nyugtával bizonyítani, hogy volt költség is?2021. nov. 29. 09:45
1/10 anonim 



válasza:





Mi az, hogy nem lehet? Valami bizonylat tuti van az ügyletről. Még ha magánszemélytől vette, akkor is van adásvételi. Ha nincs semmi papír, akkor az nem költség. Különben is, olyan árut nem árulhatsz, aminek nem tudod igazolni az eredetét.
2/10 anonim 



válasza:





Akkor nem kell megvenni az ilyen árut. Legalábbis viszonteladás céljából nem.
3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak arra gondoltam itt, hogy valaki például trükközik feketén ad el vagy, ha a bizonylat elkeveredik, akkor hogyan lehet ezt költségként leírni, illetve lehet-e egyáltalán.
2021. nov. 29. 11:42
4/10 anonim 



válasza:





Ha feketén adja el, akkor hogy akarnád elköltségelni? :)
5/10 anonim 



válasza:





Beirod hogy vettel 6 lopott furot, és 3 lopott kompresszort. Gazsinak adtál tizenötöt érte.
Igaz gondoltad ?
6/10 anonim 



válasza:





Különben ha Gazsi bevallalja mint használt termekkent lehet venni tőle lopott dolgokat, több mobilos bolt igy működik
7/10 anonim 



válasza:





Igen, csak a mobilos boltok adnak róla számlát, illetve vételnél iratnak gazsival adásvételit.
8/10 anonim 



válasza:





Így van, azért is mondtam ha Gazsi bevállalja.
9/10 anonim 



válasza:





Ja bocs, félreolvastam, amit írtál. Szóval igen, pont ahogy írtad :)
10/10 anonim 



válasza:





" feketén ad el vagy, ha a bizonylat elkeveredik, akkor hogyan lehet ezt költségként leírni, illetve lehet-e egyáltalán."
Nyilván nem lehet. Mivel költséget számviteli bizonylattal igazolni kell, így ha nincs, akkor nem tudod igazolni, ebből kifolyólag költségként sem tudod elszámolni.
Ez ilyen egyszerű...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!