Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SzJA visszatérítés jàr így?...

SzJA visszatérítés jàr így? És kb mennyi? Apuka is kap így?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka. Gyesen voltam idén még, egészen szeptemberig (akkor lett 3 a kisfiam), viszont màr július óta dolgozom újra gyes mellett is. Akkor én erre a 5 hónapra (július-december) kapok csak vissza pénzt februarba, amiota dolgozom? Vagy a gyesre is jàr?

Mennyi pénzre számíthatok? (235 a bruttó fizetésem)


Màsik: nyàron különköltöztünk a gyerek apjàval. Nem voltunk hàzasok és bejegyzett élettàrsak sem, csak ott laktunk nàla, az àllandó lakcímünk pedig maradt ott. A csalàdi pótlékot én kapom a gyerek születése óta. Ő Katàs vállalkozó egyébként. Neki is jár vissza ez?


2021. okt. 14. 18:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hatos, ha az apa az év bármely napján jogosult volt, márpedig nyáron költöztek külön, jogosult."

Én ezt mind értem. Viszont láttam már sok olyan családot, hogy a magasabb összegű családi pótlék miatt egyedülállóság címén igénylik azt, mégis együtt él a két jogosult a gyerekkel.


Azért írtam ezt -> Ha Te, mint anyuka, aki kapod egyébként a gyermek születése óta a családi pótlékot, azt nem magasabb összegben kaptad "egyedülállóság" címén.


Tehát ha nem magasabb összegben kapja a családi pótlékot a gyermek születése óta egyedülállóság címén, akkor az apuka is jogosult az SZJA visszatérítésre.


Nem írtam én sem mást. Ebben a kérdező meg is erősített, tehát a különköltözés után igényelte egyedülállóság címén a magasabb összegű családi pótlékot. Ez így teljesen jó ahhoz, hogy az apuka is jogosult legyen a visszatérítésre.

2021. okt. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!