Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A beharangozott adóvisszatérít...

A beharangozott adóvisszatérítést hogyan fogják visszafizetni?

Figyelt kérdés
Rengeteg cikk van már az SZJA visszafizetésről, több is "az összes kérdésre válasz" címmel, valóban elég jó leírásokkal, az mégsincs egyikben sem, hogy honnan fogják tudni, hogy hova kell utalni a visszatérítést. Mert a leírás szerint az adózónak semmit nem kell tennie. Erről van valakinek több információja?

2021. szept. 29. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az szinte kizárt, hogy az adózónak semmit nem kell tennie. Én az ilyenre nagyon kíváncsi lennék. :)
2021. szept. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk meg a rendeletet, hogy megszülessen. Utána ígérem válaszolok minden kérdésedre.
2021. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, gondoltam, hogy nem kellene bedőlni a hatásvadász címeknek, de nekem kb ez volt az első kérdés, ami eszembe jutott, ahhoz képest meg sehol sem írnak róla.

Nyilván a rendeletben minden benne lesz majd.

2021. szept. 29. 09:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én azt tudom elképzelni, hogy olyan úton és oda fizetik vissza, ahová a csp-t kapod. A probléma már csak azokkal van, akik nem kapnak csp-t, csak jogosultak lennének rá, mert pl a házastársnak utalják. Na mindegy, majd kiderül minden, de hatalmas őskáosz lesz ezzel, azt garantálhatom.
2021. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet a munkáltatókra tolják. Az is az ő feladatuk volt, hogy számfejtsék és a navnak utalják, lehet nekik kell majd visszakérni is. Csak egy tipp én sem tudom mi lesz.


Eleve adóbevallás előtt hogy lehetne tudni kinek mennyi jár vissza?


Elég csak arra gondolni, hogy egy házaspár megosztja a családi adókedvezményt, vagy épp direkt nem osztja meg és az egyik járulékkedvezményt is igénybe vesz, hogy a másinak több legyen a visszaadandó... de lehet még ezer dolog.

2021. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A munkáltatós azért nem jó, mert nem feltétlenül munkáltatón keresztül megy az adóelőleg (lásd pl egy bérleti díj).
2021. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szkeptikusan figyelem a mizériát. Két oldalról is érdekelt vagyok, így pláne.

Amint van rendelet meglátjuk, hogy kinek mi a dolga ezzel kapcsolatban.

2021. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy vagy két oldalról érdekelt? Arra gondolsz, hogy vannak alkalmazottaid? Mert arról az oldalról annyi lesz a dolgod valszeg, hogy időben bemenjen a járulékbevallás.
2021. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy a 2020. évi bevallási adatokat veszik alapul. Tehát ha feltüntetted a másik jogosultat is a bevallásodban, és Ő is Téged, akkor minden megy a maga útján. A bevallásban szerepelt gyerekek jogán kapjátok vissza automatikusan az összeget a bankszámlára, vagy a lakcímre.


Az illetékes "elvtárs" mondta, hogy a legtöbb adózónak nem lesz vele semmi tennivalója. Ebből lehet arra következtetni, hogy egyeseknek igen. Például, ha egyedül érvényesítetted az összes kedvezményt és figyelmen kívül hagytad, hogy ettől függetlenül a másik jogosultat is feltüntesd a bevallásban (formai hiba). Így a másik jogosultról nem tudják, hogy neki is járna valami. Valószínűleg erre mindenféle formanyomtatványokat fognak kitalálni.

Szinte biztos, hogy nem a csp. (államkincstár) nyilvántartásából fognak dolgozni, mert ott nem minden jogosult van feltüntetve, a jogosultnak nem minősülök meg pláne nem, pedig nekik is jár adott esetben családi kedvezmény, mégha családi pótlékra nem is jogosultak.


Na nekik lesz teendőjük, az biztos...

2021. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A visszatérítés alapja nem a családi kedvezmény lesz, hanem a családi pótlékra való jogosultság. Ezt szintén az illetékes elvtársék mondták :) Az adóbevallásos példáddal az a baj, hogy sokan vannak, akik 2021-ben szereztek csak jogosultságot. Vagy elköltöztek. Vagy megváltozott a bankszámlaszámuk. Vagy ha valakinek több számlaszáma is van (mint pl nekem) és nagyon nem mindegy, hogy melyikre utalják vissza. Vagy mi van a vállalkozókkal? Nekik honnan fogják tudni? Pl egy alanyi adómentes vállalkozó, akinek székhelyszolgáltatónál van a székhelye és csekken fizeti az adóját? Stb, stb, rengeteg olyan dolog van, amit egyszerűen nem tudhatnak. Pl én arra is kíváncsi leszek, hogy hogyan akarják pl nekem visszaadni az szja-mat, amit akkor ők még nem is fognak tudni, mivel a bérleti díjról ők max azt az adóelőleget látják, amit befizetek, de mi van, ha az köszönőviszonyban sincs a bevallással majd, mert pl költségelszámolási módot váltanék az adóbevallásban? Úgyhogy ezért felesleges is találgatni, meg kell várni a rendeletet, talán az tisztáz majd néhány kérdést.
2021. szept. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!