Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell megszerzett...

Hogyan kell megszerzett Bitcoin után adózni?

Figyelt kérdés

Ha eladok X bitcoint de sosem vettem, akkor 100% a nyereség?

Amennyire én tudom le lehet vonni az adóból azt amikor vettem a coinokat, tehát elég a nyereség után adózni.

De ha én nem tudok egy vételi pontot mutatni akkor az egész nyereségnek számít és azután kell adózni?

Minden választ köszönök.



2021. aug. 6. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne tudnál mutatni? Ajandekba kaptad? Amugy en varnek az adoval jovo evig mert akkor ugyis amnesztia lesz + csokkentett ado.
2021. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Online szolgáltatás után kaptam, gyakorlatilag azzal fizettek.

Így nem vásároltam, hanem csak van.

Akkor most az egész nyereségnek számít, és az egész összeg után adózni kell gondolom.

2021. aug. 6. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Hat amikor kaptad akkor le kellett volna akkori arfolyamon adozd, ugy mintha mas jovedelmed lett volna. 26.x szazalek adot kellett volna befizess ra. Utana meg most ha eladod akkor az arfolyam nyeresegre szinten ugyanennyit. Hacsak nem varsz jovo evig es 16 szazalekkal be nem fizeted ra az adot es letudsz mindent
2021. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha pl. a jövőben is kapnék coint akkor amikor már az új kripto törvény érvényes lesz, akkor pl átváltom euroba coinbasen és annak a 16%-át kifizetem a navnak és kész?
2021. aug. 6. 17:59
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Hat ha kapsz akkor sztem marad a 26.* Szazalek, de a nyereseg utan csak 16-ot kell. Amugy egy konyvelo megmondja ezt biztosra
2021. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszod!

2021. aug. 6. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tizenhatot, 15 az szja csak.

Amúgy ha szolgáltatásért kaptad cserébe, akkor vállalkozó vagy gondolom, ott már adóztál elvileg, és akkor van szerzési dátumod és értéked is.

2021. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szolgáltatást vállalkozóként lehet nyújtani, és annak megfelelően kell adózni, milyen formájú a vállalkozás és milyen adózásban van
2021. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!