Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi értelme van a bruttó...

Mi értelme van a bruttó fizetésnek?

Figyelt kérdés
A munkavállaló nem a bruttó fizetést kapja, a munkáltatónak pedig nem a bruttó fizetés az alkalmazott összköltsége.
2021. jún. 25. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az álláshirdetésben azért nem nettót adnak meg, mert a nettó fizetésedet egyéb dolgok befolyásolják (hány gyereked van, egyedül neveled őket, friss házas vagy... stb), ennélfogva lehet, hogy mindketten bruttó 300-at keresünk, de a nettónk eltérhet. Ehhez semmi köze a munkáltatónak, hogy te a bruttódból mennyit kapsz meg, ezért használjuk a bruttót.

A munkáltatók szempontjából megint nem egyértelmű a helyzet abból a szempontból, hogy ők pontosan mennyit fizetnek a béred után, mert pl. egy KIVA-s vállalkozás esetén nekik nem kell szochót és szakképzési hozzájárulást fizetniük után, míg főszabály szerint kellene. Ebben az esetben pedig neked semmi közöd ahhoz, hogy a munkáltatód milyen és mennyi közterhet fizet a bruttód után, itt ezért használjuk a bruttót.

2021. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Miért írtad ki újra??????


Nincs egy napja, hogy ugyanez a kérdés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

2021. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

#1: tökéletesen elmagyaráztad.


De az előző kérdés alatt is okoskodnak egyesek.... Nem akarják megérteni...

2021. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm első már értem. De így honnan tudja az ügyvezető hogy összesen mennyibe kerül neki a munkása? Van neki egy megabruttó excel ahol ez bent van?
2021. jún. 25. 13:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez excel, a könyvelő pontosan tudja a járulékokat.

Ehhez elég a bruttó bér ismerete, és a jogviszony milyensége.

2021. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bérszámfejtő vagyok, és igen, a legtöbb cég szokott kérni minden hónapban riportot a bérekről, amiben a céges költségek is szerepelnek.
2021. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ezért lett volna jó, ha a szuperbruttó jelent volna meg a dolgozó bérpapírján. Hogy lássa ő is a munkáltatói közterheket. Hogy az ő nettó negyed misije a munkáltatójának majdnem fél misi. Egy fél misibe kerül őt foglalkoztatni nekem. Attól függetlenül, hogy csak egy negyedet utalok el neki.
2021. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a bruttó fél misi, jó 440 ezernek is :D
2021. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül persze brutál magasak a bérekre rakódó terhek mindkét oldalról.
2021. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hogy lássa ő is a munkáltatói közterheket. "


Most őszintén. Engem, mint dolgozót hol a tökömben érdekel, hogy mennyibe kerülök a cégnek? Ez az Ő problémája. Vagy őrlődnöm kellene emiatt? Én vállalkozom, vagy Ő? Ez egy vállalkozáshoz hozzá tartozik. Ha mégis kíváncsi vagyok rá, akkor majd megkérdezem, vagy utánajárok.

Ennyi erővel azt miért nem osztják meg a dolgozókkal, hogy évente mennyi osztalékot vesznek fel a cég tulajdonosai?!?!? Mert az sem tartozik rám, mint ahogy a bér járulékos költségei sem kell, hogy érdekeljenek.


Engem az érdekel, hogy a munkámért mennyi bért fizetnek. Ugyanis nekem, mint dolgozónak csak ez érdekes.

2021. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!