Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mezőgazdasági őstermelő...

Mezőgazdasági őstermelő adóbevallásánál a szociális hozzájárulási adót hogyan lehet kiszámolni? (tételes költségelszámolás.)

Figyelt kérdés

Sok embernek szoktam adóbevallást készíteni, de mezőgazdasági őstermelőnek csak csekély mértékben, viszont az egyik ügyfelemnek most olyan bevallást kellene készítenem. Az lenne a dolog lényege, hogy 2020-as évben tételes költségelszámolást választotta, bevétele 540 000 Ft volt, egységes területalapú támogatást 100 000 Ft-ot kapott. (Az értékek fiktívek, a példa kedvéért írtam így). A 2021-es évre átalányadózást szeretne választani.

Beírtam a nyomtatványba a tételes költségelszámoláshoz a bevételt és a támogatást is, viszont a program kiírta, hogy a bevételnek 600 000 és 4 millió Ft között kell lennie. (Ami igaz a tételes elszámolásnál).


Az egyik kérdésem az lenne, hogy akkor az átalányadózás szerint töltsem ki, mivel a támogatás nélküli bevétele 600 ezer Ft alatt volt? Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy ha 2020-ban tételes költségelszámolást választott, 2021-ben pedig átalányadózást választana, akkor a 2020. évi bevételnél a bevétele 85%-át kell figyelembe venni? Valamint annak kell a 4%-ának a 17,5%-a, amely lesz a szocho mértéke?


A válaszokat előre is köszönöm. Lehet, hogy kicsit leegyszerűsítve írtam a kérdést, de egyszerűbb adóbevallásokat (pl munkaviszony, családi kedvezmény, első házasok adókedvezménye stb, ilyeneket szoktam inkább készíteni, aztán ez a dolog most megfogott.



2021. máj. 8. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne, ha olyant vállalnál, amihez értesz.
2021. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régóta készítek adóbevallásokat, bár sosem tanultam semmi olyat, aminél ez előjött volna. Nem vagyok sem könyvelő, sem pénzügyi szakember, sem NAV-nál dolgozó, ezt csupán azért csinálom, mert ezzel is segíthetek másoknak, továbbá hasznosnak gondlom, ha ért hozzá az ember. Nem gondolom, hogy ördögtől való dolog lenne a kérdésem, utánanéztem jogszabályokban stb, de talán egyszerűbb lenne, ha gyakorlatiasabban elmondaná valaki olyan, aki tud segíteni.
2021. máj. 8. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
600 ezer alatt adómentes, ezért kér annál nagyobb összeget.
2021. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!