Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet csinálni, ha az...

Mit lehet csinálni, ha az apeh nem reagál a leveleimre, személyes bemenetelre?

Figyelt kérdés

Szerintük van tartozásom, szerintem meg nincs. Kértem, hogy írják meg,hogy miből adódik a tartozás, de nem kapok választ már több, mint egy éve. A nevem alatt tartozás van, a visszaigényelhető szja-t nem adják ki.Nagyon rossz.Mit tehetnék még?

Lehet, hogy rosszakaróm (van ott) tudja ezt így intézni?


2010. aug. 14. 06:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nagyon sok a munkájuk, csak azt nem tudom, hogy ennyire-e vagy valami gond van. Az úgy okés, hogy nem válaszolnak egy évig?
2010. aug. 14. 06:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Bemész az ügyfélszolgálatra egyeztetni. Lehet, hogy elkallódott a leveled. "Rosszakaró" nem tudja megterhelni a számlád, ez több emberen, és osztályon fut végig, jogszabályokkal kell indokolni.
2010. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ott már voltam. Ott csak ültek és semmit nem tudtak mondani, csak azt, hogy írjak másik levelet ők nem tudnak semmiről semmit mondani. Levelet megírtam kb egy éve. Azóta csak a behajtós levél jött, hogy mennyi a tartozásom.Írtam új levelet, de arra se jött semmi.
2010. aug. 14. 07:54
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Az APEH minden évben küld folyószámla kivonatot, abból ki kell, hogy derüljön mi az amit befizettél és mi az ami tartozást mutat, ha tartozást mutat, akkor összeszeded a megfelelő bizonylatokat és bebizonyítod az igazad. Az ismerősöm is így járt, igaz beletelt egy kis időbe míg visszakapta a pénzét.
2010. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek bizonylataim.

Egyszercsak lett többszázezer ft illeték tartozásom. Nem kaptam határozatot semmiről, se illetékről se annak kamatairól se semmiről. Kérdeztem, hogy mi alapján van ez a tartozás, minek az illetéke ez az összeg, de válasz nincs, nem jön és senki nem tud semmit,se az ügyfélszolin,se ha telefonálok,se ha bemegyek az ügyintézőhöz, aki írta a folyószámláról a levelet.

2010. aug. 14. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj a felettes szervéhez közigazgatás hallgatása miatt.

Mondjuk ide:


[link]


Ez a pesti, mert régiónként vannak. De majd legfeljebb átteszik a megfelelő helyre a kérelmet.

2010. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem leveleznék, hanem bemennék, és ha az ügyintéző nem tud válaszolni, akkor kérem a főnökét. Aztán annak a főnökét. Határozottan, eleget vártál, túlterhelés miatt 1 évig nem válaszolni szerintem röhej.

Ha elkallódott, annak meg gyorsan a végére kell járni, mert Te szívod meg úgyis.


Ilyen egyszerűen nincs, hogy egy adóhivatalban nem tudnak neked válaszolni az adótartozásodról...

(persze tudom, kis hazánkban ilyen is van...)

2010. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem kallódott el, iktatták.
2010. aug. 15. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!