Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki aki ert a konyveleshez...

Valaki aki ert a konyveleshez tudna valaszt adni?

Figyelt kérdés
Ha a brutto berem 400ezer es vendeglatasban dolgozom es a covid miatt a vendeglatohelyeknek nem kellett jarulekot fizetni, az nem jelenti azt, hogy az en bruttom emiatt kevesebb lehet ugye? Most kaptam meg a berpapirjaimat es marciustol juniusig a bruttom 100ezerrel kevesebb. A munkaltatom azt mondta mivel nem kellett jarulekot fizetniuk. Nem ertek hozza, de ez igy nem torvenyes gondolom?

2020. dec. 14. 15:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja es semmit nem irtam ala
2020. dec. 14. 15:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet kevesebb a bruttód. Ugyanannyi nettót kellett volna kapnod mint korábban, hacsak nem volt munkaszerőzes módosításod és pl. 6 órára lettél átjelentve.

Még egy dologra tudok gondolni, hogy korábban pótlékokkal együtt volt 400.000-es, és most nem túlóráztál annyit mint korábban.

2020. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindig fix osszeget utaltak nettoban. Nem tudok atjelentesrol nem irtam ala semmit, nincs tulora meg ilyenek
2020. dec. 14. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanannyit kellet volna, hogy kapj.
2020. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja es nettoba ugyanamnyit kaptam, viszont a bruttom mas a berpapiron :D
2020. dec. 14. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Hű, második, van baj. Hogyan lehetne ugyanannyi a nettója, ha kedvezményezett volt???


Kérdező, a bruttó béred ott a szerződésben, ha nem írtál alá módosítást, akkor nem változott. A nettódnak emelkedni kellett volna, mert nem volt belőle járulék. Nem tehették volna meg, hogy ugyanazt a nettót fizetik, és kiszámolják szépen, az mennyi bruttóval jár.

2020. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Most már értem. Ez így nem jó, 332 290 Ft-ot kellett volna kapnod nettóban. A járulékot, amit nem fizettek be utánad, neked kellett volna megkapnod.
2020. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

#6

2. és 7. vagyok, igen, az első hozzászólásomnál nem figyeltem az időszakot. Mostani állapotot néztem, ahol csak szochó és szakképzési kedvezmény van, járulék kedvezmény nincs.

2020. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az jo....fixen mindig ugyanannyi nettot kaptam es azt bruttositottak fel jarulekok nelkul. Most mit csinaljak? Raadasul terhesseg miatt tappenzen vagyok es persze nem jok az utalasok sem....
2020. dec. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!