Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munka esetén van-e...

Alkalmi munka esetén van-e szja bejelentési kötelezettségem ha az éves bevétel nem érte el a mentesített keretösszeg határát?

Figyelt kérdés

Ha a bejelentett főállás melletti alkalmi munkából vannak +bevételeim (évi maximum 3-400 ezer) ezt fel kell tüntetni az adóbevallásomban? Vagy csak abban az esetben ha meghaladja a mentesített keretösszeget?

Köszönöm.



2020. dec. 11. 14:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Időközben egy másik hasonló kérdés is megjelent, a jelek szerint én nem jól tettem fel a kérdésem.

Az én esetem is hasonló, tehát magánszemélyként végzek alkalmanként külföldi munkát amelyre fél/negyed évente kapok 100-150 ezret.

Az unión belüli országban történik, de ilyen megbízási szerződésről nem beszéltünk, mert a munka nem folyamatos.

És arról szeretnék információt találni, hogy pontosan mi ebben az esetben a helyes eljárás.

Köszönöm az eddigieket, már sokkal tisztább a kép.

2020. dec. 11. 15:33
 12/13 anonim ***** válasza:

"Például, az év valamely hónapjában megkérnek, hogy végezzem el ezt az x,y interneten végezhető munkát, elvégzem és fizetnek érte pl. 200 ezret."


Ez nem véletlenül megbízás lesz? Ez által megbízási jogviszony?

Nekem ez nagyon nem egyszerűsített foglalkoztatásnak tűnik!!!!! :)


A "külföldön" egy külön történet, ahhoz ez az információ nagyon kevés.


Az SZJA törvény a hatálya alá tartozókra vonatkozik/kötelező. Még azt sem tudjuk, hogy a Te "megbízód" egyáltalán a hatálya alá tartozik-e vagy sem. Ha nem, akkor viszont melyik ország jogszabályai alapján adóköteles?

2020. dec. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Egyszerűsített foglalkoztatás céljából létrejött munkaviszony a munkáltató 11. §-ban meghatározott bejelentési kötelezettségének teljesítésével keletkezik."


"11. § (1) Egyszerűsített foglalkoztatás esetén a munkáltató köteles az illetékes elsőfokú állami adóhatóságnak a munkavégzés megkezdése előtt bejelenteni a (2) bekezdés szerinti adatokat. "


Az EFO valójában korlátozott időszakra kötött határozott idejű munkaviszony...

Ha egyszerűsített szerződést kötnek rá, akkor abban a munkavégzés helyét is meg kell jelölni.

2020. dec. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!