Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én most fizetem magamnak a...

Ha én most fizetem magamnak a TB-t csekken, de most már inkább utalnék akkor szólni kell a navnak?

Figyelt kérdés
Vagy csak utalok? Vagy hogy lehetne csekket szerezni tőlük? Annyi eszük nincs hogy egész évre küldjenek. Ha bemegyek és kérek akkor kell sorszám?

2020. nov. 4. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szólni, csak átutalod és kész (közleményre ügyelj)


Neked is csak 3 havi csekket küldtek nyáron, ha jól értem...

2020. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztosan megvan az ok, hogy nem egész évre küldtek.

Ha utalsz, azt nem kell jelezni. Átutalod a megfelelő számlaszámra és kész. A közleménybe mindenféleképpen írd bele az adóazonosító jeled, az alapján kötik össze a befizetésed Veled.


A postai befizetéshez szükséges sárga csekket igényelni lehet:


a NAV ügyfélszolgálatain, személyesen,

a NAV Infóvonalán, a 4-es menüpont választásával (belföldről: 1819, külföldről: +36 (1) 250-9500 hívószám),

az Ügyfél-tájékoztató és Ügyintéző Rendszerben a folyószámla-ügyintézés menüpont választásával (belföldről: +36 (80) 20-21-22, külföldről: +36 (1) 441-9600 hívószám),

a NAV honlapjáról az alábbi linkeken letölthető nyomtatványokon:

[link] nyomtatvanykitolto_programok/ nyomtatvanykitolto_programok_nav/kerelmek/csekk.html

[link] CSEKK_igenyles.html

2020. nov. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!