Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetetlen kérés, hogy egy...

Lehetetlen kérés, hogy egy kft azonnal naprakészen lásson egy főkönyvet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok könyvelő, csak egy kis kft vezetője és igazából az a kérdésem, hogy lehetséges-e 2020-ban, hogy a főkönyvet akár napra (legalább hétre, ne adj isten hóra) készen lássam? Igen, mindent biztosítani tudok (számlák exportját, bejövő számlákat ügyviteli rendszerből). A bajom az, hogy egy modernnek hirdetett könyvelőirodánál vagyunk (aki azt mondta magáról, csak kapjam elő az applikációt és látok mindent) és 2020-ból még semmit sem látok (csak ha külön kérem persze talán), mindezt közel havi 200 ezer Ft-ért. Van olyan könyvelőiroda, ami tényleg értem dolgozik és tud nekem produkálni olyan felületet, ami naprakész (na jó: hónapra kész) és online hozzáférhető? Nem akarok senkit megbántani, de egyszerűen nem értem, a mai digitális világban ezek miért nem alap dolgok? Hozzáteszem olyan cégről van szó, aki nem nylon szatyorban félévvel később adja le a számlákat (hanem online elérhető, letölthető export fájlokkal), szóval ezt sem mondhatjuk, hogy trehány ügyfél vagyok :(
2020. máj. 31. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam havi szinten azonnal elérhetőek az előzetes főkönyvek. Nem olyan nagy kunszt megcsinálni szerintem, hogy havonta rendben legyenek a dolgok. A heti/napi szintű már kicsit más kérdés, azt én sem annyira preferálom, mert általában kicsit falsch képet mutat. De a havi szintű zárás elvárható valóban, ha az ügyfél hozzàllása olyan és meg is van fizetve ezért a könyvelő.
2020. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
ha havi 200-ért könyvelnek, az nem lehet olyan kis kft. Általában egy céget nem könyvelnek napi szinten, hanem az ÁFA bevallás szerint. Felteszem, hogy Te havi ÁFA bevalló vagy, akkor célszerű havonta mindent lekönyvelni, így az előző hó végi állapot szerint látod a főkönyvet.
2020. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem könyvelőirodával, hanem saját könyvelővel (cég alkalmazottja) napra készen látnál mindent.

Persze ez többe kerül... :)

2020. jún. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!