Online munka és az adózás hogyan működik?
Arról szeretnék kérdezni, hogyan kell adóznom online munka után.
Szeretnék angolt tanítani, ehhez van egy TEFL oklevelem is -amit angol nyelvű kurzuson szereztem, tehát jól beszélem, ismerem a nyelvet, szóval nem csak eldöntöttem, hogy én most ezt csinálom. Elsődlegesen online és külföldi felületen végezném.
(Mindössze azért online, mert így nem minden esetben kérnek több éves tapasztaltot).
Ezen kívül web-fejlesztést, programozást tanulok, ha úgy adódik, ezt is szeretném kamaatoztatni.
A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben hogyan tudnék a leginkább törvényesen eljárni?
Nem szórakoznék nagyon, mert ahogy a formám ismerem az 1000-ből én lennék az az egy, akit "véletlen" kiszúrnak és fiizethetném a komoly büntetéseket.
Azok a platformok, amelyek külföldön online oktatással foglalkoznak átlagosan 10-30$/h bért számolnak el; nyilván végzettség függvénye is illetve vannak különböző bónusz rendszerek.
Van arra lehetőség, hogy utólag fizessem be az adót, miután szerzek egy kis indulótőkét? Lehet, hogy totál hülyeségnek tartjátok, vagy annak hangzik, de örülnék neki ha legalább minimális haszon lenne rajta.
Ha számít valamit, payoneer számlára érkezne a pénz.
Nyilván sokan csinálnak feketén ezt-azt (pl albérletek meg hasonló munkák); én valahogy biztosnak érzem, hogy az első alkalommal elővennének.
Előre is köszönöm és bocsánat, ha nagyon világi kérdés, nem sokat kellett eddig adóval foglalkoznom -egyetem mellett nem volt ilyen "probléma".
ugyanúgy, ahogy nem online munka esetében.
Minek áfát fizetni mikor 0 a költséged és legálisan lehet áfamentes?!
áfamentes ev-ként kiállítod a számlát és kész évi 12 milláig.
Köszönöm a választ!
Jól értelmezem, egyéni vállalkozó leszek -kormányablak stb-, készítek egy számlát az adott szolgáltatásról (egy-egy óra után, vagy egy weboldal elkészítése után), befizetem a tb-m havonta és ennyi?
Inkább keress egy könyvelőt. Amúgy egyéni vállalkozó lehetsz Kata-s is,még külföldre is számlázhatsz, ha van EU-s adószámod. Viszont a székhelyéd szerinti városba kell iparűzési adót fizetned, plusz iparkamarai tagsági díjat a navnak fizetett adón felül. Katásként akkor is fizetni kell az adót, ha nincs bevételed.
Jah és mostanában az új vállalkozásoknál bekéri a helyi adóosztály, a végzettséget igazoló papírt is, pl nem tudom hogy tanítani elfogadják e a külföldi okleveleket, ezt ott kell megkérdezni.
De legelső körben beszélj egy könyvelővel.
Köszönöm a választ!
Igen, mindenképp beszélek majd könyvelővel is. Csak kíváncsi voltam milyen lehetőségeket ajánlanak a tapasztaltabbak.
Akkor önmagában egyéni vállalkozóként, mint az első hozzászóló írta(kata nélkül) nem dolgozhatnék mondjuk az upwork oldalon keresztül?
Illetve az angolt sem "itthon" csinálnám. Mármint a munkavégzés helye Mo., de külföldről kapnék érte fizetést.
Azért kérdeztem, hogy van-e valami alternatív megoldás, mert a kata "főállásban" 50ezer/hó, ha van bevétel ha nincs. Így eléggé negatív lenne a költségvetésem, ha éppen el sem érné a befolyt jövedelmem ezt.
Természetesen nem akarom ezt csinálni életem végéig, viszont tapasztalatszerzéshez nem tudok más módot.
Illetve nem nagyon hiszem, hogy a webfejlesztés terén sok freelance állás lenne itthon. Így egy kis ideig, szintén tapasztaltszerzés céljából tervezek külföldi freelance munkákat.
Rendben, köszönöm szépen!
Mindenkinek ment a zöld. 🙂
Hasonló cipőben járok. Én most kezdem el nézegetni a lehetőségeket. Kérdőívezés, hangoskönyvek készítése, meg ami megtetszik és meg is tudom csinálni. Ezek szerint KATA kellene hozzá? Bocsi, hogy válaszolnom kellene,de kérdezek.
Találtam egy olyat, hogy paypalra jönne a munka elvégzése után járó fizu, ilyenkor mi a helyzet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!