Miért ilyen magas az öröklési illeték Magyarországon?
Miért, az ÁFA micsoda?
Azt is az adózott pénzedből fizeted.
A szülők azért dolgoznak, hogy a gyereküknek mindent megadjanak, és ne kelljen azokkal a nehézségekkel megküzdenie, amikkel nekik kellett fiatalon.
Te ezt vennéd el.
Ha megszerzel valamit, akkor boldog lennél, ha önkényesen valaki elvenné, és nem adhatnád tovább a gyerekednek?
10-es, mondom, viszonylag új dolog ez, hogy szülő-gyerek közt nem kell. Azelőtt kellett. Nekem még 2015 év végén is kellett valamit fizetnem, úgy, hogy következő évtől már eltörölték ezt a sápot. Persze megpróbáltam úgy érvelni a hatóságnak, hogy most már nem kell fizetni, eltörölték, de simán visszaírták határozatban, hogy nekem kell, mert az öröklés még az előtt nyílt meg, hogy eltörölték volna és nem visszaható hatályú. Jól van, egyem a szíveteket, befizettem, bár inkább csak a magam szórakoztatására odaírtam a mellékelt csekk közlemény rovatába, hogy "HALÁLADÓ".. :P
Persze nem volt olyan nagy összeg, lévén, hogy az értékes dolgok már azelőtt is a nevemen voltak, mert még életükben rámíratták - fizetve az ajándékozási illetéket, mert akkor még az is volt közeli hozzátartozónál is. De viszont így ki lehetett kerülni azt, hogy esetleges örökléskor a másik örökös gyerekkel vita legyen, ő is megkapta a részét még életükben és a szüleimnek ez számított, hogy ne marjuk egymást utána.
Persze ennek is megvolt a maga hátránya, például mikor kellett volna, nem kaphattam semmi segíííjkét ami amúgy járt volna munkanélküliként, mondván hogy vagyonos vagyok, bár igaz, hogy nincs semmi jövedelmem és a szüleim tartanak el.. :P
Azt meg szánalmasnak tartom, hogy valaki itt az "egyenlőtlenségekkel" jön :) Mikor egyrészt teljesen természetes emberi tulajdonság az arra való törekvés, hogy ha van valamid, azt inkább a saját véreid kapják a halálod után, mint ismeretlen emberek. Az én szüleim miattam gürcöltek, nem miattad, akihez semmi közük, kegyeskedjél talán a sajátjaidnál reklamálni! Te kis Enver Hodzsa :)
Másrészt meg amúgy is relatív a dolog hogy mi számít jó kezdetnek, mert nekem ugyan volt ingatlanom, de normális munkám meg jó ideig nem, ezek meg csak vitték a pénzt. Míg van olyan volt osztálytársam, akinek nem volt semmije, de ezért könnyen ki is ment külföldre melózni és vagy 10 év alatt összegyűjtötte egy új, itthoni ház árát.
Én speciel nem sajnálom tőle, jól csinálta.
Vannak aztán akik meg milliókat keresnek itthon is, és ez csak az itthoni kategória, az igazán gazdag embereknek a világban ez sem jön a közelébe se.
Kicsit kitárult a világ a vasfüggöny óta..
13.
Nem szoktál gazdasági hírportálokat olvasni? Ezt már ezerszer leírták, leírják gyakran, hogy nagyban hozzájárul a társadalmi egyenlőtlenségekhez az örökségeken lévő semmi vagy minimális adó. És most nem az emberek 90%-áról van szó, akik örökölnek fél-1-2 ingatlant, néhány millió ft pénzt, hanem amikor százmilliók vagy még több öröklődik.
"Ha megszerzel valamit, akkor boldog lennél, ha önkényesen valaki elvenné, és nem adhatnád tovább a gyerekednek?"
Ez rossz érv. Az adórendszer és a közteherviselés nem úgy működik, hogy például "Ha számomra kedvező az adórendszer, az egy jó adórendszer.", vagy "Ha számomra kedvezőtlen az adórendszer, az egy rossz adórendszer." - Képzeld lehetne a dolgokhoz objektívebben, felelősségteljesebben is hozzáállni, hogy a gazdagabbak.
Senkinek nem jó, a gazdagoknak sem, ha akkorák lesznek egyszer az egyenlőtlenségek, hogy a szegények megint fegyverrel, tűzzel és vassal osztják újra a vagyont. Ez ment a történelemben mindig, most sok helyen szerencsére sikerült ezt elkerülni már 50-100 éve, de ez jó lenne, ha így is maradna és ehhez kell a közteherviselés azon formája, amikor ahogy egyre gazdagabb valaki, úgy egyre arányosabban járul hozzá a társadalmi terhekhez. A félreértések elkerülése végett, én is viszonylag jómódú vagyok.
Az adórendszert ostobaság összehasonlítani azzal, hogy valakik életükben megdolgoztak valamiért, amit később (részben) elvesznek.
Nyilván nem az dönti el, hogy jó vagy rossz az adórendszer, hogy neked vagy nekem jó-e.
De ki dönti el, hogy mi számít?
Mindig meglesz az egyik oldal véleménye, és mindig lesz ellenvélemény is.
Ki tesz igazságot?
Tudnál olyan rendszert létrehozni, ami mindenkinek megfelel?
Kétlem.
Szokták a szocializmust emlegetni, legyen mindenkinek ugyanannyi, ugyanolyan, és akkor nem lesznek egyenlőtlenségek. De nem működik, mert egyrészt olyan az ember természete, hogy törekszik a jobbra, többre. Másrészt meg a gyakorlat bebizonyította, hogy nem működik, van aki keményebben dolgozik, más lazábban, mert lusta disznó. Megint más meg törekedne, szeretne, de lassú, nem érti, hiába próbálkozik.
Így a jobb dolgozó azt látja, hogy feleslegesen izzad, mert semmivel nem kap többet, mint az, aki tojik bele. Idővel ő is tojik bele, és nem fog haladni a termelés, összeomlik minden.
Igen, szoktam gazdasági hírportálokat olvasgatni.
De ez is olyan, mint amit az elején leírtam. Ezek sok esetben csak vélemények, és létezik az ellenpólus, másik hírportálon.
És nagyon-nagyon sok esetben meg csak jóslatok, hogy ez lesz vagy az lesz.
Évek óta várják az újabb válságot, Már rég itt kéne lennie, ahogy előrejelezték a SZAKEMBEREK.
A hozzáértők(!!!) előrejelzése szerint már rég ki kellett volna pukkannia az ingatlanlufinak is, már vagy 5 éve mondták, hogy ennél aztán már tényleg nem emelkedhetnek tovább a lakásárak.
Ha valaki kitalál egy olyan rendszert, ami mindenkinek jó, és igazságos, én esküszöm, megyek vele tüntetni a Parlament elé, de még a világot is bejárjuk, és le is igázzuk, megvalósítjuk a tökéletes adórendszert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!