Szeretnék egy biciklis túrára menni. Van valami ötletetek, hogy hogyan oldjam meg a szállást olcsón?
Egy hosszabb túra esetén, ha nem találok olyan szállást ahol tudok zuhanyozni, akkor ezt hogyan oldjam meg?(2-3 nappal még úgy ahogy rendben vagyok)Egyedül megyek vagy max 1-2 barátommal, de úgy szeretnék mindenre számolni h egyedül megyek, biztos ami biztos.
16/L
Nagy Sándor: (Új) Bicajoskönyv című könyvét érdemes elolvasni. Jó felszerelés-tippek vannak benne.
Sajnos elég régen jelent meg, ma már antikváriumban is ritkán bukkan fel.
Én már többször voltam így bringázni... Hova mész? Vannak helyek, ahol például nagyon olcsók a kempingek. Egy-kétezer forintért megéri bemenni sátorral a kempingbe, mert biztonságban vagy, tudsz zuhanyozni, tisztálkodni, van áram telefont tölteni stb. Nem árt az áraknak utánanézni neten indulás előtt, mert óriási különbségek lehetnek, van, ahol 5 euró egy kemping sátorral, a szomszéd faluban meg 50. Az említett kollégiumi lehetőség is jó ötlet lehet. Szóval az útvonal alapján alapos netes utánanézés a dolgoknak sok pénzt, időt és kellemetlenséget spórolhat meg.
A sátorozás (vadkempingezés) amúgy országonként változik, van, ahol szabad (Magyarországon például), de ahol tilos, ott sem fognak szívózni veled, ha valami nem nagyon feltűnő helyen vered fel a sátradat, ahol nem zavarsz senkit.
Ami a fürdést illeti, kemping/panzió stb. esetén egyértelmű a dolog. Ha vadkempingezel, akkor pedig menj be valami strandra. A legjobb, ha ingyenes strand van valahol az útvonaladon, vagy olyan, ami nagyon olcsó - ennek is utána kell nézni.
Arra viszont, hogy a természetben fürdesz valami patakban stb., én nem számítanék a helyedben. Van, ahol megoldható, de van, ahol nem, és nem tudod elképzelni, mennyi kellemetlenség húzhatja keresztül a számításaidat, pl. odamész egy tavacskához, amit kinéztél a térképen, hogy ott majd megfürdesz, és a tavat benőtte a nád, vagy 50 horgász ül körülötte, esetleg olyan meredek partja van, amin alig bírsz leereszkedni stb. Többször jártam már így pórul, egy bringatúrán koszosnak és izzadtnak maradni pedig nem a legjobb élmény. Tehát a legjobb, ha ismered a strandokat az útvonaladon. Mennyit akarsz különben menni egy-egy nap?
Most mennem kell, holnap írok a felszerelést illetően, hogy mit érdemes vinni. Ha van vmi kérdésed az eddigiekkel kapcsolatban, akkor kérdezz bátran!
A legolcsóbb valóban a sátor, még ha be is mész fizetős kempingekbe. Azért jobb, ha naponta le tudsz zuhanyozni, mert az út pora azért elég durván rádrakódik, meg azért csak fogsz emberekkel találkozni... Magyarországon lehet vadkempingezni, kivéve közterületen és 24 órán belül el kell hagynod a helyszínt a szabályok értelmében.
Először legyen egy jó biciklid, kifogástalan műszaki állapotban. Az nem jó, hogy "jóvanez, csak kicsit lötyög". Továbbá tanulj meg defektet szerelni. Ezt lehet hogy megúszod, lehet nem. Nem igényel nagy anyagi befektetést és szakértelmet sem és nyugodtabban mehetsz a semmi a közepén, ha 15-20 perc alatt meg tudod foltozni a belsőt. Még láncolajat vihetsz, ha elkap egy nagyobb eső, vagy vízben kell tekerni.
A kulacsodban mindig legyen víz! Ez is nagyon fontos.
Napszemüveged is legyen, nem baj, ha cserélhető lencsés, hogy szürkületben is láss egy kicsit, és vehetsz egy kesztyűt is izzadtságot törölgetni meg kényelmesebb is azzal kapaszkodni. Valami esőálló cuccot is vihetsz, ezek többnyire úgyis könnyűek és kicsire összehajtogathatók. De arra készülj fel, hogy az út felől érkező víztől jobban elázhatsz, mint konkrétan az esőtől...
Ha nyáron mész, akkor szerintem felesleg hálózsákot cipelned. Én most vettem a Decathlonban ilyen hőszigetelős plédet, ami fele ár és tömeg, mint egy hálózsák: [link]
Igaz, még nem próbáltam még idén.
Vannak, akik, a biciklis szerszámkérdést kissé túllihegik és majd az egész szerszámosládát elvinnék. Igaz ez konkrét biciklinként eltérhet, de az én műszaki csomagom a következő:
bicikliragasztó készlet jó sok folttal
gumileszedő
pumpa
egy Y alakú imbuszkulcs
láncolajozó (OBI-ban orsóolaj néven találod a bringásrészen, 600 Ft)
esetleg egy tartalék belső
Lehetőleg ne hátizsákba pakolj, hanem csomagtaróra!
Világításod is legyen, minél jobb!
Útközben meg egyél müzliszeletet és szőlőcukrot, ezek elég olcsók, ízletesek és nem mennek tönkre nagy melegben sem.
Naponta nagyjából 100-150 km-rel tervezhetsz, ha egész nap tekersz és nincs sok emelkedő, lehet 200 is. Azért előtte tekerj le próbaképp 50-80 km-es távokat, ha eddig még nem nagyon bicikliztél nagyobb távolságot.
Egyébként én igen büszke vagyok rád így ismeretlenül is, hogy ilyen fiatalon ilyesmit tervezel :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!