Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Olcsó utazáshoz tippek?

Olcsó utazáshoz tippek?

Figyelt kérdés

Általában olyan helyen szoktam foglalni, ahol van metró. Viszont valami oclsóbb 2-3 csillagos szállodát, hogy ne legyen drága.


Tudnátok még tippeket adni, mire figyeljek amikor Booking-on foglalok valamit?


Fontos: nagyon keveset vagyok a szálláson, mert szeretem felfedezni a helyet. De azért hostelt sem akarok, hogy legyen valamennyi privacy.



2021. dec. 27. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Metró🤣🤣🤣
2021. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nézz repülőjegy ár összehasonlító oldalakat és onnan vedd meg, ahol a legolcsóbb
2021. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Airbnb foglalás nem játszik?
2021. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akár az is játszik.

De az mennyire megbízható? Mi van ha pl pár órával előtte random lemondja a tulaj?


Azért egy hotel ilyet nem tenne.


Az Airbnb segít ilyenkor?

2021. dec. 27. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nézz repülőjegy ár összehasonlító oldalakat és onnan vedd meg, ahol a legolcsóbb"


Na ez a legnagyobb hülyeség, amit csinálhatsz. Az utazómajmos csoportba is folyamotsan írkálnak a hülyék, akik kétezer forintot spóroltak így, aztán nem kaptak beszállókártyát, a légitársaság törölte a járatukat, de a közvetítő nem utalta vissza a pénzüket, stb.


Amúgy meg megbízható az Airbnb. Nem szokták pár órával érkezés előtt törölni a szállást. Ebben az esetben felmész az oldalra, és foglalsz egy másikat. Szerinted az airbnb mit tudna mást csinálni?

2021. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5!

Jópár éve repülgetek, eddig még sosem volt problémám, sőt ismerősöknek sem.

Mi lehet a titok? Például ha valami gyanúsan olcsó akkor annak utánanézek, nem pedig rögtön megveszem. Én is futottam már bele csalásokba, de érdekes módon mivel mindig tájékozódtam így nem ért lehúzás.

Nyilván az utazómajmosok nem ezt tették...

2021. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon ritka, hogy a tulaj lemondja a szállást, kevesebb, mint 100-ból 1 tapasztalataim alapján. És mi van, ha ott derül ki, hogy még sincs szállás? Semmi, 5 perc alatt keresel másikat. Pláne, ha metró van a környéken, akkor szállás is lesz...


A magánszállások sokszor olcsóbbak, mint a hotel, minőségre talán kicsit rizikósabb, de ha úgy is keveset vagy ott, akkor nem számít annyira. Meg aztán az utazás a komfortzónánkból való kimozdulás igen nagy részben, ezzel nem tudsz mit kezdeni.


Én Bookingon szoktam, rányomok a "legolcsóbbak elől", aztán meg a "kizárólag privát szállásokat mutatása". Ha nagyon érdekel valami, érdemes elolvasni a kommenteket... a negatív kommenteket kell előreállítani, azt olvasni, abból derül ki több, mint a pozitívakból. Én mindig az legolcsóbb 3-5 szállásból választok, nem szokott gond lenni.


A szálláson még úgy szoktak spórolni, hogy önkénteskednek. Ha pár napig melózol valakinél az országban teljesen más dolgokat fogsz megtudni. Pl itt tudsz ilyeneknek utánanézni. [link]


A szálláson kívül még az utazáson lehet spórolni. Legegyszerűbb, ha stoppal mész... esetleg bringával... sokan simán elstoppolnak Indiába vagy elbringáznak Pekingbe. Minél szegényebb régió, annál jobban működik a stop (bár előfordulhat, hogy pénzt kérnek érte). Vannak telekocsik... sokszor úgy tudsz olcsóbb szállást, buszt találni ha a helyi nyelven keresel. Lefordítod a szót, aztán próbálgatod a Googleben... pl ha albánul keresel rájössz, hogy fillérekért indulnak buszok bárhonnét Európában a Balkánra. Ezen koszovói és albán "munkásjáratokat" nem adja ki a menetrendek keresője, de teljesen praktikusak...


Metró olyan helyen van, ahol minden pokoli drága. Aki csak ilyen helyen lófrál semmit nem fog megtudni egy országról. El kell menni vidékre, kisvárosokba, az olcsóbb és érdekesebb is.


Minden országban van olcsó "szegények eledele"... ugye ilyen a pizza, hamburger, görög saláta/srobska, burek a Balkánon, hacsapuri Grúziában, besara Marokkóban. Ezeket pár napig enni érdekes, időt és pénzt spórol vele az ember. Legtöbbször csak utánozni kell a helyieket, ha pénzt akarsz spórolni.


Sétálj sokat! Semmibe nem kerül, és így látod az országot.


Kérj folyton segítséget a helyiektől! Én azért megyek egy országba, hogy beszélgessek a helyiekkel.

2021. dec. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért kockázat, ha lemondja az utolsó pillanatban, mert last minute szállást találni drágább lehet mint időben foglalni.


Stoppolni Kínáig biztos nem fogok. Nincs még 1 hét extra szabadságom amíg odajutok.

2021. dec. 28. 09:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint látod, itt sokan és sokféleképpen utaznak.

Én pl. kerülöm a gyanúsan olcsó utazásokat és szállásokat, mert ott mindig van valami gubanc. Nálam sem hostel sem airbnb nem játszik. Ennek ellenére az a mottóm, hogy "olcsón, de igényesen".


Eddig is a Bookingon foglaltam szállást mindig, de amikor pl. Spanyolországba megtiltották a beutazást a covid miatt és a barcelonai szálloda nem akarta visszautalni a már befizetett összeget, a Booking mégis simán visszaszerezte tőlük. Vagyis ezek után pláne hűséges maradok a Bookinghoz.

A repjegyet is érdemes közvetlenül az adott légitársaságnál foglalni.


Mivel nem írtál országot csak metrót, ezért javasolnám, hogy nézzél rá a Wizzair oldalára bár nem tudom, hogy tart-e még az akció. Ugyanis pár hete értesítettek, hogy egy csomó jegyet dobtak a piacra 690 Ft-ért.

Azt gondolom, hogy ez igencsak egy baráti ár.

2021. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!