Így lehet repülőjegyet venni?
Az van, hogy akkor is drágább lesz, ugyanis a 4 jegyet eladja normál áron, a többit meg magasabb áron.
Hiába kattintotok egyszerre, annyira tizedmásodpercre nem tudtok egyszerre kattintani.
De igen, csinálhat olyant a rendszer: ha 4 jegy van kiírva, akkor 4 jegyet fog kiadni olyan áron.
nem tudom miért kell állandóan ilyen "magyarkodást" csinálni, hogy hogyan tudom kijátszani a rendszert, hogyan tudnám minél olcsóbban megúszni, stb.
Ha nincs pénzetek utazni, akkor ne menjetek, basszus!!
Miért kell örökösen a "csaláson" törnie minden magyarnak a fejét - tényleg elkeserítő... Már külföldön is erről vagyunk híresek, hogy a magyar ott csal, ahol csak bír :-(
Mi az, hogy miért kell csalni??! És mégis te honnan tudod, hogy nekünk mennyi pénzünk van vagy épp nincs?? Foglalkozz a saját pénztárcáddal, mi meg a közreműködésed nélkül is el tudjuk dönteni hova megyünk vagy hova nem. Feltettem egy normális kérdést, elvárom a normális, személyeskedés nélküli választ. Nem is értem mióta csalás egy időben repjegyet venni, de kösz h szóltál.. :D Jó sok csaló élhet akkor világszerte.
Mert az talán nem a pofátlanság és a lehúzás legteteje, hogy ha 3 jegyet veszünk egybe az összeg X eFt, ha 6-7-t veszünk egybe, akkor meg fejenként 13 000 Ft-tal drágább.. És nyilván az sem undorító pofátlanság, hogy ha én most el kezdem foglalni a 3 jegyet és tételezzük fel valaki szintén ugyanarra a napra, járatra foglal velem egy időben, akkor kiírja nekem a rendszer a végösszeget, majd a végén jóval többet von le a kártyámról. Ha azt írja ki, hogy 70 ezer lesz a végösszeg, mégis milyen jogon vonna le pl 109 ezret?!
A rendszer kijátszása csalás.
Ha nem érted, akkor még nagyobb baj van.
Megvesztek 4 jegyet kedvezőbb áron (örülj neki, hogy van kedvezőbb ár) a másik kettőt pedig magasabb áron - ennyi.
A végén elosztjátok 6 felé a repjegy költséget és mindenki kifizeti a saját részét - így még igazságos is lenne.
"A rendszer kijátszása csalás."
Ne haragudj, de szerinted soha az életben nem fordult még elő olyan, hogy 2 egymástól független ember egyszerre kezdett el ugyanarra a járatra jegyet foglalni?! Ez miért lenne a rendszer kijátszása? De ha már annyival "ki lehet játszani a rendszert", hogy egy időben indítunk 2 foglalást, akkor meg is érdemlik!
Bár érdekes, hogy az nem csalás, ha a honlap kiírja a végösszegre, hogy 70 ezer, majd fogja és levesz 109 ezret a kártyádról, mert mire odajutottál felnyomták a jegyárat.... Micsoda logika! Őszintén érdekelne, hogy milyen jogon emelhetne le többet a légitársaság a kártyádról, mint amennyit kiír végösszegnek..?!
De akkor a végén, mikor minden megvan és kiírja a fizetendő összeget és megadom a bankszámla adatokat, akkor hirtelen nem vonhat le többet, mint amit kiírt, ugye?
Csak mert nem teljesen tiszta, hogy ha tényleg egyszerre indítjuk, akkor a végén az egyikünknek többet fog kiírni fizetendőnek..?
Azt kell megérteni, hogy a repülőtársaságnak van egy üzletpolitikája (mondjuk 10 jegyet x áron ad, további húszat 30%-kal többért, további ötvenet 80%-kal többért, a maradékot meg háromszoros áron). Ha bejön neki, tartja. Ha nem, a drágábbakból valamennyit átcsoportosít az olcsóbba. Ha meg túl jól megy, az olcsóból a drágábba. Ezt hívják profitmaximalizálásnak.
Na most, erre van egy algoritmus, egy program. Amikor te jegyet veszel, egy hely felfüggesztődik addig, míg vagy megveszed, vagy lejár a türelmi időd. Ebben az intervallumban megveheted a jegyet annyiért, amit láttál. Ha valaki "ugyanakkor vásárol, és mondjuk csak egy jegy van, a program egyikőtöket előbb érzékeli, annak eladja, a másikkal közli, hogy elfogyott.
Ha egyszerre hat jegyet akarsz, de csak három olcsóbb, akkor megkapod azokat olcsóbban, a következő hármat meg a következő legolcsóbb áron. Ha 2×3 jegyet veszel, akkor is ez a helyzet, csak mos t 3 jegy olcsóbb, 3 drágább (összesen ugyanannyinak kéne lenni). A program nem gondolkodik, nem mérlegel, végrehajt. Te pedig szándékozhatsz nyugodtan csalni, nem fog sikerülni. Ahhoz a program paramétereit kéne átírnod, ez már tényleg csalás volna, feltéve, hogy ennyire értesz a rendszerekhez.
Egyszóval, ha a kereslet kicsi, kaphatsz olcsóbban, ha nagy, csak drágábban. És a válaszvonalnál a gép valakit előbb érzékel, ő kapja az olcsóbbat. Trükközés nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!