Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kézipoggyászba rakandó tisztál...

Kézipoggyászba rakandó tisztálkodó szerekhez való zacskót hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán repülök, amikor igen akkor pedig mindig feladott nagy bőrönddel, de most csak egy 1 éjszakás külföldön tartózkodásom lesz és nem tudom hogy a kézi poggyászba rakandó tisztálkodó szerekhez honnan lehet beszerezni azt a zacskót amibe bele kell rakni (azt tudom hogy csak mini sampon és fogkrém lehet)

köszönöm a választ előre is



2013. nov. 24. 01:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Biztos, hogy innen akarod vinni egyetlen egy éjszakára a tusfürdőt? Mini fogkrém mehet, deo stift mehet. Mi kell még egy napra? Vegyél kint egy szappant, ha nem adnak ott, ahol alszol.
2013. nov. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Az első válaszoló nem igazán értette meg a kérdést :D



Kérdező: kis szerencsével a reptéren is kaphatsz ingyen, de fizetősen biztosan. (Régebben osztották ingyen, aztán egy időben nem, aztán mostanság megint hallom, hogy igen.)

De venni biztosan lehet, nem egy nagy összeg még a reptéren sem.

Rossmann, DM ahol még próbálkozhatsz.

Amúgy ebben a bizonyos zacskóban nem a tisztálkodási szereket kell vinni, hanem a folyadékokat: maximum 10 db, egyenként maximum 100ml űrtartalmű edényben lévő folyadékot vihetsz. Szóval elvileg a 120ml-es fogkrém pl. kukában landol és a 150ml-es krém is, akkor is ha csak félig van, mert nem az a lényeg, hogy mennyi van benne, hanem hogy folyadék és nagyobb mint 100ml-es az edény!

2013. nov. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

"Mini fogkrém mehet, deo stift mehet"


Igen, mehet, de zacskóban. Pont ezt kérdezte, hogy ilyen zacsit hol tud venni... azt a kérdező is tudja hogy mehet...

2013. nov. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok szerint valóban külön zacskóban kellene a felsorolt folyadékokat átvinni. Mondjuk én még sosem jártam el így, de egyetlen átvilágításon sem reklamáltak miatta (bár a 100 milis szabályt sosem léptem túl)

Az ilyen csodazacskótól ne várj sokat, fogsz egy mezei iratrendezős fóliát (bugyit), belehajítod a dolgaidat és kész. Ezért ne rohangálj sehova.

2013. nov. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Rendes boltokban is lehet kapni (én ott vettem). Sima 1 literes ami valamilyen módon zárható.
2013. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

"De venni biztosan lehet, nem egy nagy összeg még a reptéren sem."


Pedig de :)


Utoljára a reptéri újságosnál vettem vagy 10 db-ot, indulás előtt, nem emlékszem az árára de apróval fizettem.

2013. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs félreolvastam, szóval jót írtál, lehet venni:)
2013. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A reptéri újságosnál vagy a dm-ben is van, visszazárhatós tasak (a dm-es doboza elején még repülő piktorgram is van), de kb mindegy milyen zacsiba rakod.
2013. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A szabályok szerint valóban külön zacskóban kellene a felsorolt folyadékokat átvinni. Mondjuk én még sosem jártam el így, de egyetlen átvilágításon sem reklamáltak miatta (bár a 100 milis szabályt sosem léptem túl)

Az ilyen csodazacskótól ne várj sokat, fogsz egy mezei iratrendezős fóliát (bugyit), belehajítod a dolgaidat és kész. Ezért ne rohangálj sehova."


Szerencséd volt vagy nem sokat repültél. Nekem sajnos már dobtak ki zacskó hiány miatt. És nem működött az sem, hogy előrángattam egy teszkós zacsit a táskámból. Csak nevettek egyet a próbálkozáson és mondták, hogy ez így nem oké... vagy visszaszaladok az újságoshoz zacskót venni, vagy ki kell dobjuk. Mivel késésben voltunk (legalábbis azt hittük - nagy hóakadály volt, vonatok nem jártak, még jó hogy időben indultunk) így inkább kidobtuk, nehogy lekéssük a gépet.

Sajnos ez pont azután volt hogy EU büntit kapott Ferihegy a "laza" szabálybetartás miatt. Ekkor elővették a nagykönyvet és betűre betartották, többek között azt is, hogy "szabvány" zacsiban(visszazárható, 1 literes) fogadják csak el.

Előtte mi is vittünk át zacskó nélkül is folyadékot (persze 100ml szabályt betartva), semmi gond nem volt. Azért se készültünk erre a sokadik repülős útnál. Azóta úgy hallottam megint enyhítettek.

Azt tudni kell, hogy ilyenkor amúgy nem a személyzetre kell haragudni, hanem a hülye EU-s szabályra. Ők alapvetően csak azt tartatnák be, aminek tényleg jogos, magyarázható oka van: ne vigyél túl sok folyadékot mert bomba lehet, ne legyen veszélyes tárgy nálad stb. stb. Ezért sem tartatták be a zacskós szabályt. Épeszű magyarázat ugyanis nincs a zacskóra, hacsak az nem, hogy "a szabály az szabály".

2013. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen csodazacskótól ne várj sokat, fogsz egy mezei iratrendezős fóliát (bugyit), belehajítod a dolgaidat és kész"


Ilyen hülyeséget ne tanácsolj. Két dolog lehetséges:

1. épp jófejek és nem foglalkoznak betűre a szabályokkal (ezzel kockáztatva amúgy egy újabb EU-s büntit) ekkor tök mindegy miben viszed, persze azért a 100ml-t azt be kell tartani.

2. betartatják pontosan a szabályt betűre: ekkor viszont a bugyidat kiröhögik :) Az nem az 1 literes, visszazárható zacsi kategória.


Szóval nagyjából semmire se jó, ez egy félrevezető tanács.

2013. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!