Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a helyzet a Kairoi repteren...

Moha- kérdése:

Mi a helyzet a Kairoi repteren? Mivel kell szamolnom egy 18 oras megallasnal?

Figyelt kérdés

Decemberben utazok Bangkokba, sajnos csak egyiptomi atszallassal sikerult megoldani az odautat. 18 orat kell varnom a csatlakozasra Cairoban. Csak negativ kritikat olvasok a repterrol a lehuzasok tomegerol, hogy a vamostol a taxisig mindenki a penzedet akarja.

Felkapjak a csomagodat es tartjak a markukat.

Biztonsagiak atvilagitanak aztan ok is varjak erte a borravalot a kakás bal kezukbe.

Fizetnem kell vizumot tranzit utaskent, ha csupan egy kozeli hotelbe megyek aludni par orat? Tulelesi tippek zombilandre valaki? Vip varo kizarva. Sajnos tukrozi az orszagos szinvonalat.

Jart mar hasonlo cipoben valaki egy hasonloan szemet helyen?


2013. szept. 12. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Ne noname kritikáknak higgy és ne döntsd el előre, hogy az egész ország sz r, mert Bangkokot csak még jobban fogod utálni. Borravalózást ott is ugyanúgy elvárják például, hasonlóan a "kakás" kezükkel.


Utaztam én is az EgyptAir ázsiai járatain, igaz már jópár éve, de a csak 7 órás átszállásomnál is felajánlották, hogy hotelbe vigyenek vagy városnézésre, természetesen teljesen ingyen. Én az utóbbit választottam. Vízumot nem pecsételtek, csak egy tollvonást az egyik oldalra.


A kairói reptér amúgy relatíve kényelmes, jók a székek és van sok konnektor, csak legyen nálad kardigán, mint mindenhol a régióban szerintük a légkondi ideális beállítása a 16 fok környékén, max. teljesítményen van.


Azt meg csak így tapasztaltabb utazóként javaslom, hogy az arcodból vegyél vissza, attól, hogy nem minden úgy van náluk, mint itthon, még nem feltétlenül kannibálok országába mész. Hacsak nem ötcsillagos nemzetközi szállodákba mész (bár biztos nem, akkor nem az egyiptomi vízumdíjról kérdeznél) nem tudom például mit fogsz szólni a thai wc-khez, ahol tilos a papírt lehúzni és a használtat a mellette lévő kosárba kell gyűjteni, aminek vagy lesz teteje vagy sem (mondjuk nehéz eldönteni melyik a rosszabb).

2013. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt mester
2013. szept. 13. 21:37
 3/3 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonlo no name oldalakon olvasok kritikakat es mindenki csak szart ir errol az orszagrol. A repter tobb nemzetkozi felmeres szerint is benne van a tiz legrosszab repter kozt.

Szepek a piramisok, meg nyitott is vagyok de bizonyara okkal pontozzak le sokan a repteret, a higieniat, az emberek kepzetlenseget es az egesz orszagot. Nem szeretek elore itelni, de szerencsesnek mondott magyar turistakat leszamitva azert rengeteg, szinte kizarolag negativ velemenyek vannak. Orulok, hogy azert a vizumot nem rantjak le rolam.

Hidd el nem okozna tul nagy gondot egy tiz dolcsis kiadas.

Abban viszont tokeletesen igazad van, hogy leginkabb a harom-negy csillagos hoteleket preferalom az ar ertek arany miatt.

Koszi az infokat, remelem zokkenomentes nap lesz es nem lesz gond.

2013. szept. 13. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!