Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a reptéri ellenőr nem engedi tovább a csomagomat?

Figyelt kérdés

Münchenben történt, hogy az íze miatt vásároltam egy 75 ml-es flakon mézet. Az ellenőr rosszul tudott angolul és még rosszabbul németül, mutogatta, hogy 75 ml-es a flakon. Rámutattam a röntgengép oldalára felragasztott matricára, ahol a "10 x 0,1 liter" kinyomtatva, vagyis hogy annyit szabad. Erre ő azt mondta: nein, nein és kidobta a szemétbe. Nyilván, később kiveszi a bontatlan üzleti mézet.

Ennyire rosszul fizetik Németországban a repülőtéri alkalmazottakat, hogy eképpen pótolják a jövedelmüket ?



2013. aug. 29. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés miért dobatta ki. Esetleg nem volt zacskód hozzá és azért? Mert EU jogszabályok szerint 10x100ml-t vihetsz maximum de mindezeket egy nagyjából szabvány simítózáras zacsiba kell tenned. Az egy dolog, hogy sok helyen ettől eltekintenek, de nekünk már Ferihegyen is dobattak ki cuccot emiatt!

Szóval abszolút nem értetted mi a problémája? Vagy szabvány, simítózáras zacsiban volt és mégis kidobta? Mert akkor én se tudom mi lehet a baj.


Azt kevéssé hiszem, hogy így akarnának gazdagodni.

2013. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

"Nyilván, később kiveszi a bontatlan üzleti mézet. "


Igazi büdös bunkó vagy!!

2013. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A folyadékot külön zacskóba kell rakni és ki kell venni a csomagból. Ha nem így van, akkor igen kidobhatják. Nem hiszem, hogy egy pár euros mézért csinálta volna. Inkább csak a túl szigorú szabályok miatt. A müncheni reptér benne van a világ 10 legjobb reptere között, ebben benne van a biztonság is, ezért minden ami szabálytalan azt komolyan veszik.

Nekem pl. a táskámban maradt a forgótrénerem (ez egy kis műanyag valami, műkorcsolyázok használják, hogy talajon is tudjanak forogni), természetesen nem tudta mi az, egyből elkezdett kiabálni, hogy ez meg mi, átvilágította és még drogtesztet is vett róla. Hát meglepődtem, de végülis ennyi volt az egész.

2013. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Inkább csak a túl szigorú szabályok miatt."


Így van. A szabály az szabály, pláne a németeknél. De a magyaroknál is, miután az EU beintett, hogy miért ilyen engedékenyek. (Holott minden biztonságos volt itthon is, csak nem volt muszáj a zacskó.)

2013. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt volt kiírva, hogy 10X 0,1 liter, nem? A te flakonod meghaladta a 0,1 litert, nem? Ugyanis ez nem az összességre vonatkozik. Egy flakon max. 0,1 liter lehet, tehát nem 1 liter összesen. Az őr helyesen járt el.
2014. júl. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!