Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nekem az lene a kerdesem hogy...

Nekem az lene a kerdesem hogy en meg soha nm jartam repuloteren es repulon sem ultem ugy h nagyon megkoszonnem ha valaki el tudna mondani reszletesen hogy mi hogy van?

Figyelt kérdés
peldaul a jegyet ot is meg lehet veni vagy elore meg kell rendelni ja es honat tudom h meik gepre kell feluljek es hool kapok egy olyan orarendet ahol megtudom nezni h a repulok mikor indulnak es hova pl Budapestrol-Marseille-be valaszotokat elore is koszonom? (valaki reszletesen lepesrol lepesre le kelene irja mert nm akarok felsulni a repteren koszi mindenki! )

2013. aug. 6. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
rengeteg ilyen kérdés volt már, olvass utána.
2013. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jegyeket hónapokkal előtte meg kell venni, mert minél előbb veszed, annál olcsóbb, és sokszor meg is töltik a gépeket az utasok. Állóhely az nincsen.

A jegyen rajta van, hogy melyik reptérről, mikor indul a gép, mekkora és mennyi csomagot vihetsz magaddal, további csomag feladása mennyibe kerül, az indulás előtt mennyivel kell kint lenni. Aztán kimégy. Ha online megcsináltad a becsekkolást, akkor csak a bőröndöt kell feladni és már mehetsz is a biztonsági vizsgálatra. Ha nem,akkor beállsz a megfelelő sorba és ott becsekkolsz. Ha nagy társasággal mégy, akkor itt megkapod a széked számát is. (online csekkingnél magad választod ki, hogy hova akarsz ülni.)

A biztonsági vizsgálatnál átvilágítják a a kézi csomagodat, te meg átmégy egy csilingelős kapun.

Ha ezen sikeresen túljutottál, akkor bekerülsz a belső váróba. Ott mindenféle drága boltok és éttermek vannak, ahol eltöltöd az időt addig, amíg a géped beáll a megfelelő kapuhoz. A kapu száma rajta van a jegyen. Ott megint megnézi az útleveled, jegyed, mindened és mehetsz is a repülőre. Ott köszönt a kapitány meg az egyik Stewardess, megmondják, hogy hova üljél. A fölső szekrénybe berakod a motyód, leülsz, bekötöd magad, aztán a többi már a pilóták dolga. Ha felszállt a gép és nem fapadossal utazol, akkor italt, kaját, meleg törlőkendőt osztogatnak. Az óceáni járatokon interaktív TV-k is vannak beépítve az ülésekbe. Alszol, TVzel, olvasol, eszel, bambulsz ki az ablakon meg ilyenek. Leszálláskor megint bekötöd magad, aztán amíg a gép nem parkol be megfelelő kapuhoz, addig nem csinálsz semmit. Utána kimégy, megkeresed a bőröndöd, átmégy a vámvizsgálaton, útleveled, papírjaid ellenőrzik és már mehetsz is kifelé boldogan, ha nem volt nálad csempészáru.

2013. aug. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Online foglald le, ott megvenni a reptéren sokkal drágább mint az interneten. Hova szeretnél repülni? Ez azért fontos mert ettől függ, hogy melyik légitársasággal kell repülnöd. Online megtudod venni a jegyedet, ehhez bankkártya szükséges. Az indulásod előtt pár nappal lesz azoldalon egy letölthető papír, a beszállókártyád ezt kikell nyomtatnod, ezt fogod jegyként használni. Miután kinyomtattad odamész a repülő térren kb. Másfél órával a járat indulása előtt. Ha bementél a repülőtérre a bejárattól mézve jobbra kell elindulnod a biztonsági ellenőrzéshez. Amig állsz a sorban egy hölgy elkéri a beszállókártyádat, beszkennelni, majd visszaadja. A biztonsági ellenőrzésen kikell tenned egy tálcára a táskádban levő folyadékokat (max. 10x100ml), notebookot, telefont, aprópénzt, övet, rajtad levő kabátot, pulcsit, mellényt és néha a sport cipőt is belekell tenni. Persze magát a táskát is felkell tenni a futószalagra, az előbb említett dolgoktól mentesen. Felteszed a táskát és a tálcát a futószalagra. Ez a tálca és a táskát átmennek egy

röntgenen és a futószalag tulóoldalán várnak a cuccaid. Előtte neked is átkell menned egy álló röntgenen, ha elkezd sípolni, megmotoznak. Aért kell kivenni a zsebedből az aprót és levenni az övet, hogy ez ne történrjen meg. De ha megmotoznak akkor sincs tragédia, áttapogatnak és mehetsz is tovább. Ha ezzel megvagy, mehetsz a beszzálló kapudhoz. A kapudat úgy találod meg, hogy a repülőtéren mindenfelé plafonról lelógó képernyők mutatják az induló járatokat. Ott lesz a te járatod is, kilesz írva mikor indul, mikorra várható,hogy indul és a beszállókapu száma, vagy az hogy mikor nyit a beszállókapu ( ez akkor van ha még sok időd van a járatindulásig). De mielőtt a kapudhoz mehetnél átkell esned az útlevél vizsgálaton, ( ez attól függ hogy hova repülsz, valamikor nem kell) itt csak odaadod az útleveled/személyid és már mehetsz is a kapudhoz. Itt jóllátható számokkal kivan írva, hogy hányas kapu hol található, ( nem lehet eltéveszteni). Ha szerencséd van akkor még nincs sor a te járatod kapujánál, ha van akkor beállsg a sorba ésváro, hogy sorra kerülj. Ha sorra kerülsz odaadod a beszállókártyád, személyid. Itt egy hölgy letépi a beszállókártyád alját, de ne ijedtmeg ez normális. Ezután lemész egy lépcsőn és budapesten az a szokás hogy bekell szállni egy kisbuszba ami odavisz a repülőhöz, vagy csak egyszerűen oda kell sétálni. Ha odaértél a repülőhöz felmész a lépcsőn, és a bejáratnál elkérik a stewardessek a beszállókártyád egy utolsó ellenőrzésre és mehetsz helyet foglalni, ha megvan a helyed akkor eldöntheted, hogy az előtted levvő ülés alá teszed a bőröndöd, vagy a fejek feletti csomagtárolóba, ( én az üles alattit preferálom, így nem kell felállnod, ha valami kell a csomagból). Mielőtt a gép elindul a stewardessek ismertetik a vészhelyzeti tudnivalókat, ezzel felkészítve téged egy esetleges balesetre. Ha ez megvolt, becaatolod az övedet és várod a felszállást, miutána gép felszállt kb. 10 percig csak emelkedtek és ha elértétek az utazómagasságot, felszolgálják az étleket-italokat a stewardessek, a sorokközött haladva egy kis gurulós kocsival. Vécék a gépelejénés végén találhatóak,ha szabad akkorzöldenvilágító jel mutatja ezt. Ha vécére mész, és lehúzod a vécét ajánlom, hogy fogd be a füled mert borzasztó hangos a lehúzó. Az út végéhez közeledve bemondják, hogy megkezditek a süllyedést, elkezdtek süllyedni majd leszálltok. Azt kihagytam,hogy ha az út alatt a gépet dobálja a szél nem kell megijedni, mégha durva meg ijesztő is, ez normális, persze nemfeltétlenül lesz ilyen. Miután leszálltatok, lesz egy útlevél ellenőrzés ( vagy nem, ez megint attól függ hova utazol). Ezután már megérkeztél a vágyott helyre és mehetsz a dolgodra. Remélem segitettem:) havan még valami kérdésed írj csak üzit, szívesen válaszolok.

2013. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látom, hogy iskola közelében sem jártál még...
2013. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2.-3.-valaszolo koszi az infot nagyon hasznos volt most mar jol vizualizaltam a dolgot
2013. aug. 6. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!