Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek rosszul leszek a...

Szerintetek rosszul leszek a repülőn, ha a hullámvasútnál se bírja a gyomrom amikor gyorsan “zuhanunk”?

Figyelt kérdés
Néha kocsiban is rosszul vagyok, ha hátul ülök, illetve a hullámvasútnál se birom annyira amikor felmegyünk, majd ledob a hullámvasút, olyankor úgy érzem a gyomrom felszáll az agyamig. Vajon a repülőn is rosszul leszek?

jún. 6. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A repülőn nem érezni ilyet normál körülmények között.
jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fel és leszállásnál sem?
jún. 6. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fel- és leszállás kevésbé érezhető, inkább amikor induláskor ráadják a tolóerőt és leszálláskor kitolják a féket. Esetleg zavaró lehet a kanyarodás, meg persze a turbulencia, de az ritka. De nem nagyon szokott senki rosszul lenni, a hullámvasúthoz képest semmi. Ha kocsiban néha rosszul vagy, de buszon, vonaton nem, akkor itt se lesz gond.
jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Repülőn inkább a légnyomás változás miatt majd a füled pattog, meg fájdul meg.
jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Életemben kétszer hánytam repülőn, egyszer másnaposan, egyszer meg egy olyan ételmérgezéssel, amivel két napig csak a budit szorongattam. Ezt olyan 600 szektornyi repülés alatt. Nagyon ritka, hogy valaki behányna, legtöbbször valami korlátlan fogyasztásnak megörülő legénybúcsús brigád az elkövető.
jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzékelni úgy a fel-és leszállást, mint a hullámvasúton. Azt fogod érezni, hogy dugul a füled. Fent meg olyan, mintha állna a gép.

Ahogy írták, leginkább az érezhető, mikor gyorsul a pályán felszálláskor, illetve landoláskor a talajfogás.

jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én rosszul vagyok a kocsiban, buszon, hajón, illetve minden nem sínen közlekedő járművön, de repülőn még soha nem voltam rosszul.
jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BeefEater ***** válasza:
100%

Előttem már jól leírták, attól ne félj, hogy ha a hullámvasúton rosszul leszel akkor a repülőn is.

Egy hullámvasúton az a lényeg, hogy a rád ható erők (gyorsulás) minél tágabb határokon belül minél gyorsabban változzon. Aki szereti a hullámvasutat (vagy műrepülést) az élvezi ezt.

Az utasszállító repülőket úgy vezetik, hogy minél kisebb erők hassanak rád és az is a lehető leglassabban változzon. A kanyarodást nem is fogod érezni repülőben, ha nem nézel ki az ablakon sokszor fel sem tűnik.

jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A leszállás szerintem kevésbé intenzív élmény ilyen szempontból, mint egy hullámvasút, a felszállás meg még kevésbé. Mondjuk nemrég pont mögöttem hányt egy lány leszálláskor, de amúgy nem jellemző.
jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vigyél Daedalon tablettát, ha beveszel egyet, megártani nem fog. Én az égvilágon bármilyen eszközön rosszul tudok lenni, ha az mozgásba lendül.
jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!