Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A reptérre érkezés ideje függ...

A reptérre érkezés ideje függ attól, hogy Schengeni zónán belül, vagy kívűl utazunk?

Figyelt kérdés
Valamiért arra emlékszem, hogy schengeni zónán belüli utazáskor elég 2 órával korábban kimenni, míg Schengenen kívűlra esetében már 3 órával indulás előtt érdemes kimenni. Igaz ez?
jún. 6. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okmány ellenőrzés nekem eddig mindig 2-3 plusz perc volt, persze lehet hogy én vagyok szerencsés.. önmagában emiatt nem mennék egy órával korábban. Hozzá tartozik hogy olyan helyre még nem utaztam ahova vízum kellene, azt nem tudom hogy működik, nekem csak sima útlevélellenőrzéssel van tapasztalatom.
jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azért sem értem ezt a 3 órával előbb menjünk ki a reptérre dolgot, mert a pult a bőröndfeladáshoz csak 2 órával indulás előtt nyílik meg. Addig meg mit csinálsz addig ott? Amikor közvetlen járattal Schengenen kívülre repülök, akkor is elég a 2 óra, nincs túl sok plusz ellenőrzés, a fontosabb ellenőrzések amúgy is leszállás után lesznek.


Mondjuk a 2 órával előtte legyél kint szabályt viszont általában tartom, mert nem kell idegeskedni és mindent meg tudok tenni kényelmesen.

jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BeefEater ***** válasza:
100%

Ez reptér és légitársaság függő. Van, ahol folyamatosan vannak nyitva kapuk, akkor ennek lehet előnye.

Nekem volt már, hogy több, mint fél órát szerencsétlenkedtek az okmányaim ellenőrzéssel, mert úgy döntöttek, hogy szerintük nem léphetek be abba az országba, ahonnan jöttem.

jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább a légitársaságtól napszaktól poggyászoktól stb.
jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 perccel többet nem számolnék rá amiatt mert nem Schengen.
jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemi különbség időben nincs. Elég 2 órával előtte kimenni, addig maradj a Schenge(de)n :)
jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem függ. Minden repülőjáratról ki lehet deríteni, honnan indul Ferihegyen. Az eltérések abból adódnak, hogy adott járathoz hány pult van és mennyien utaznak. Normál esetben a checkin nem nagyon több fél óránál, a csomagellenőrzés <20 perc, a kapu elérése tapasztalattól függően 5-10 perc. Nagy tumultus esetén egy óra, de 10-20 perc is lehet. Az egyetlen fontos dolog, itt senkit se érdekel, ha nem érsz oda, a repülőre felszálló kaput becsukják indulás előtt 10 perccel.
jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!