Aki sokszor utazik ad pár tippet, hogy lehetne egy külföldi utazást összehozni, kevesebb összegből is? Annyira felmentek az árak.. de azt sem szeretném h emiatt sehova ne utazzak. Van pár tippetek? Úticélok ahol alacsonyabbak a lakásfoglalások.
Én diák vagyok és anyagi helyzetemhez képest szerintem sokat utazok. Nekem kettő nagy tippem van, amivel a legtöbbet tudtam eddig spórolni:
1. Legyél rugalmas: Olcsóbb repülő és vonatjegyeket lehet szerezni ha rugalmas vagy dátumok terén. Akár jó előre is lehet venni valahova jegyet, és akkor lehet ezzel tervezni is. És emellett érdemes még szezonon kívül menni valahova, mert az megint csak egy kicsit olcsóbbá teszi a dolgokat. Nem sokkal és nem mindenhol, pl egy csomó hotelnél szezonon kívül nem mennek le az árak, de vannak helyek ahol igen.
2. Alternatív szállások. Nem csak Hotel és AirBnB van. Szerintem a Hostelek és tök jó választások tudnak lenni, főleg ha az ember ténylegesen csak aludni megy oda, aztán megy felfedezni a környéket ahova megérkezett. De vannak pl Japánban olyab internet cafék, ahol egy kb 2 négyzetméteres szobát ki tudsz venni, van benne egy ágy/szék, de tudsz ott zuhanyozni, kaját venni stb, olyan 5000 forint környékén is láttam kint ilyet. Vagy van pl a voluntourism is amivel kvázi önkénteskedésért cserébe kapsz szállást/kaját, pl erre van weboldal a worldpackers.
De ezen kívül is vannak azok a tippek, hogy pl nem kell feladot pogyász, én egy aránylag pici táskába pakolok mindent (28L) aztán max elmegyek ott helyben mosni valahova.
Vagy pl, hogy ne csak étterembe egyen az ember. Ott is vannak kifőzdék és bisztrók és trust me, a legtöbbször még finomabbak a kaják ilyen helyeken mint éttermekben. Pl egyiptomban volt ez, ahol kb 2x ettünk étteremben és okék voltak, de amikor a nem túrista részeken voltunk és próbáltuk szerencsétlen Egyiptomi srácnak elmutogatni, hogy melyik kaját akarjuk... mindegy, a lényeg, hogy finomabb volt.
Hasonló a tanácsom, mint amit a 2. írt, csak leegyszerűsítve: rugalmas repjegyfoglalás + lejjebb kell adni a szállás (+kaja) igényekből.
Én általában azzal kezdtem, hogy mondjuk a skyscanner oldalán beállítottam egy "utazz bárhová" opciót, és onnan szemezgettem a lista elejéről, az olcsóbbak közül. (Innen mondjuk nagyon hiányolom a "legolcsóbb hónap" opciót, azzal régen még könnyebb volt).
Ha megvan az olcsó repjegy, akkor nézni kell hozzá olcsó szállást, én szinte csak azt néztem az áron kívül, hogy jó helyen legyen, meg ne legyen nagyon rossz az értékelés (és ne legyen nagyon lepukkant).
A kaja-pia pedig teljesen igény szerint belőhető, legrosszabb esetben szupermarketből is lehet enni, ha az éttermezés túl drága minden nap...
Két konkrét tippet tudok adni:
1. A google flightban beállítod, hogy bármikor bárhova és nagyon olcsó repjegyeket fog felkínálni.
2. AirBNB-n olyan szállást foglalsz, ami új a piacon és nincs még értékelése. Harmad-negyedáron kapod meg. Nyilván ilyenkor érdemes B-tervvel is készülni, de nekem eddig még így lettek a legjobb szállások tényleg töredék áron.
Opció lehet a stoppolás és couch surfing is. Bár ismerőssel mindkettő biztonságosabb lehet, mint vad idegenekkel. Az se mindegy, hogy egy szál olcsó telefonnal utazol, vagy azért drágább dolgokat (laptop, fényképezőgép, stb) is viszel magaddal, amiket nem árt elzárni, hogy ne lopják el.
A repjegyek keresésében sokat segíthetnek a Skyscanner és egyéb oldalak, de mindig érdemes ellenőrizni, hogy a légitársaság saját oldalán olcsóbb-e, illetve hogy ugyanazt kapod-e azért a pénzért. Különösen a fapadosok ritkán olcsóbbak egy közvetítő oldalon, mint a saját oldalukon keresztül vásárolva és hacsak nem komplex, több átszállásos jegyeket foglalsz, sokkal több bonyodalmat eredményezhet, hogy a légitársasággal nem te szerződsz, hanem egy közvetítő cég, így a változások kezelése, módosítások is mind jóval bonyolultabbak lehetnek miatta.
A dinamikusan árazó légitársaságoknál (és szállásoknál) nem mindig a jóval előre foglalás a legolcsóbb megoldás. Érdemes hosszabb távon követni, szemmel tartani a téged érdeklő úticélok jegyárainak alakulását, hogy képben legyél hogyan mozognak az árak, mi számít szokványos, olcsó és drága árnak.
Ötlet merítéshez segíthetnek az Utazó Majom és hasonló oldalak is, de fontos tudni, hogy ezek a tippek általában csak az első pár gyorsan kattintó olvasónak fognak működni, utána felhajtja a tömeg az árakat az ott ajánlott desztinációkra. Viszont ha látsz valami szimpatikus tippet egyszer, akkor azt a desztinációt érdemes lehet szemmel tartani, adhat támpontot, hogy mennyi lehet oda a nagyon kedvező ár, aminél nem biztos, hogy találsz jobbat, stb.
Bameg ha összeszeded magad és nem a valagadon a szőrt vakarod, 6000 Ft egy repülőjegy.
A szállás napi 15eFt és 35 eFt között lényegében bárhol, majdnem bármikor megtalálható.
Az én tippem az, hogy szedd össze magad, fordits a keresésre pár órát.
Airbnb és Booking mindig bevállt eddig.
Airbnbnél fontos hogy jól nézd meg az ár mit tartalmaz. Mielott foglalsz nem szamitanak-e fel jutalékot illetve a takarítási díjat. A legfontosabb hogy sose csinálj instant foglalást mindig írj előtte a tulajnak és picit kommunikálj vele. Igy legalább látod mennyire gyorsan válaszol. Inkább ut előtt derüljön ki ez es foglalas előtt mint hogy instant foglalsz és a helyszínen nem válaszol neked mikor kint állsz a csomagokkal az utcán
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!