Valaki utazott már macskával repülőn?
Megnézed, a japán előírásokat macska bevitelére.
Keresel légitársaságot , amivel repülni fogsz, majd annak is elolvasod a macska szállításra vonatkozó szabályzatot.
Ezen az oldalon igazán nem jellemző, hogy tömegével menjenek az emberek japánba macskával.
Én például több száz macskát, kutyát vittem már repülővel a világ számos pontjára, Dél Koreától Brazíliáig, Thaiföldtől az USAig. Ezzel foglalkozom.
A légiközlekedésben vannak légitársasagok amik szállítanak kisállatokat és vannak amik nem. Az európai ultra low cost fapados társaságok például egyaltalán nem. Amik szállítanak, azok az utazóközönség számára két lehetőséget biztosítanak: 1. az utastérben (pet-in-cabin, PETC) 2. a tehertérben elkülönített temperált részben (cargo hold). Vannak országok, mint a UK vagy Ausztrália ahová magánember légi úton nem tud állatot bevinni. Ausztraliába csak akkreditalt cégek, úgy, hogy csak a karantén legalább 2000 ausztrál dollár.
Egy cicát ha te is utazol nem érdemes a cargo holdba tenni, jobb, ha veled van az utastérben.
Két dolgot kell megnézned, milyen beviteli szabályok vonatkoznak a kisállatra Japánban és melyik légitársaság pet policyje engedi a PETC-t. Ki kell nézni a járatot, fölhívni a légitársasagot, hogy van-e szabad PETC hely (ha átszállásos út, akkor az összes szakaszra!)
Ha van, (mert 2-4 hely szokott lenni összesen) akkor gyorsan megvenni a jegyet és a kapott foglalási kóddal visstahívni őket és befoglaltatni az állat helyét. Sietni kell, mert ha valaki előtted befoglal és elfogynak a helyek, akkor módosítanod kell a saját jegyedet ami típustól függően jelentős költséggel járhat.
Az állatnak rendelkeznie kell chippel, EU pet passporttal és a megfelelő érvényes oltásokkal. Lásd japán előírások. Meg kell nézni a légitársaság milyen hordozót ír elő, méret, típus stb. Minden esetben valamilyen puha, rugalmas szerkezet kell, mert az előtted lévő ülés alá kell helyezni és nem veheted ki az állatot az utazás alatt. Mindenképp oda kell menni a check-inhez, ha nincs feladósod akkor is, mert ott fizeted a PETC díját és ellenőrzik az állatot, hordozóját és a papírjait.
Általában végigalusszák a 10 óránál hosszabb utakat is, de a fel és leszállásnál érzékenyebb a fülük a nyomáskülönbségre Mindenképp legyen a hordozóban pelenkabetét és előtte ne nagyon egyen, igyon. Simán kibírják és 2-3 nap múlva nem is emlékeznek semmire. Ha kijárós, vagy nem emberhez szokott a macska, akkor bonyolódhat a helyzet, akkor meggondolnám a dolgot.
A nem fapados járatokon az a ritkább, ha nincs állat a fedélzeten, csak a legtöbb ember nem veszi észre. Aki az átlagnál többet repül nem fapadossal, az kizárt, hogy ne utazott volna állattal a fedélzeten, csak nem tud róla
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!