Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért nincs belföldi repülőjár...

Miért nincs belföldi repülőjárat Magyarországon?

Figyelt kérdés
Oké, hogy az 50-es évek óta jobban megérte szárazföldön közlekedni, de mostanra szerintem romlott annyit a magyarországi tömegközlekedés (különösen a vasút) színvonala, hogy érdemes legyen egy fapados járatot indítani pl. Budapest és Debrecen között. Lásd a diák esetét, aki pont ezt a távot tette meg milanói átszállással, nem sokkal drágábban és nem sokkal hosszabb idő alatt, mint vonattal.
2019. dec. 13. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érné meg. Tudom, nem tetszik neked ez a banális válasz, de csupán ez az oka.

Sokan, sokszor átszámolták, akiknek pénzbeli érdeke fűződhet hozzá.

És arra jutottak, nem érné meg. Ebben a világban minden a pénzről szól. Erre a kínálkozó pénzforrásra is lecsaptak volna, ha megérné. De nem tették, nem teszik. Senki sem akar deficitet termelni.

2019. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Összehasonlitas keppen ah neztem kassa -> pozsony 440 euro, most pld miskolc -> bp elkernenek 440 eurot hat meggondolnad 10x h nem-e vonatozol ill. autocskazol.
2019. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Bocs 140 ezr ft kb 1 út es vissza
2019. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Mert a belföldi repülőjáratokat szerinted színvonalasabban tudnák üzemeltetni mint a buszt vonatot metrót? Vagy azt gondolod hogy majd valamelyik fapados pár ember kedvéért röpteti az Airbus 320-200-asokat?
2019. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert Kassa Pozsony 440eur még nem kellene Bp-Debrecennek is annyinak lennie. Miért pont Kassa-Pozsonnyal hasonlítod össze? Miért nem pl. egy Bp-Varsóval ami 8-15ezer Ft egy út, vagy egy Bp-Marosvásárhely, ami 3-8ezer Ft, esetleg Bp-Podgoricát is nézhetjük ami 5-7ezer Ft, stb, stb.


Egyébként valószínűleg nem lenne elegendő utas még egy kis gép megtöltéséhez se, ennyi az egyetlen ok. Hiába lenne olcsóbb, gyorsabb, aki délutánra kell odaérnie, az nem fog egy esetleges kora reggeli géppel menni, akinek meg reggelre, annak nem lenne jó egy délutáni, aztán biztosan nem repülne minden nap.

Ha megérné, akkor biztos lehetsz benne, hogy már lenne járat, hiszen pl. a Wizz repül Debrecenből és Budapestről is külföldre.

2019. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
4-es: mert szerinted a magyar állam üzemeltetné a belföldi repülőjáratokat, nem azok a cégek, akiknek már megvan mindenük ehhez? És szerinted nincs kisebb gép egy A320-200-nál? Mondjuk egy Bombardier Q400 vagy még egy rakás másik?
2019. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha lesz ilyen járat, már a nevét is tudni lehet:

Mészáros air

2019. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert amennyivel előbb kint kell lenni a reptéren, annyi idő alatt odaérsz autóval. Nem elég nagy az ország.
2019. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenből Budapestre városközpontból városközpontba nagyon max 3 óra alatt elvisz az IC. Ehhez képest repülőhöz: ki kell menni a város széli reptérre, ott biztonsági ellenőrzés, csomag feladás, fél órával felszállás előtt beszállás, majd maga a repülőút és a végén kikötsz Ferihegyen, ahonnan kikeveredsz, visszaszerzed a csomagodat, majd még egy óra alatt bekászálódsz a belvárosba. Semmit nem spórolnál időben, sőt...de legalább kényelmetlen is lenne a sok macera miatt.
2019. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Pont ezt akartam írni, mint az előttem válaszoló: több időt lennél a reptéren, meg tömegközlekedésen a reptér felé, mint amennyi ideig tart az út vonattal vagy autóval. Plusz drágább is lenne, akármennyire csűrjűk-csavarjuk.


Nem tudom mikor fog feltűnni a világnak, hogy a legeslegpazarlóbb, legkörnyezetszennyezőbb közlekedési mód a repülővel való utazás. Hála annak, hogy minden más közlekedési módot és üzemanyagot agyonvernek adókkal, él és virágzik a nevetségesen kicsi távokra való repülőzés...

2019. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!