Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pontosan hol van Balatonalmádi...

Pontosan hol van Balatonalmádi környékén a kilátóhely, ahonnan az egész Fűzfői-öblöt be lehet látni?

Figyelt kérdés
Még jópár éve, osztálykiránduláson voltunk ott, és nagyon szép volt, látszott az egész öböl, tán még Székesfehérvárt is ki lehetett venni messze (azaz mi úgy döntötünk, hogy az az), most megint szeretnénk oda elmenni kirándulni, csak nem emlékszem hol is van :D GugliEarthon találtam egy ígéretest, Óvári kilátó a neve, az lenne az? Csak mert olyan képet, ahol jól látszik a panoráma, nem találtam... Esetleg valami egyéb érdekesség, látnivaló azon a környéken?
2010. jún. 24. 20:37
 1/4 anonim válasza:
A házunk felső két teraszáról belátod a fűzfői öblöt, de még átlátsz Tihany felett is. Mivel ez rajtad nem segít keresd fel a kilátót Alsóörsön a temető felett. Megkeresed a temetőt (temető utca), átvágsz a temetőn. A temető felett van egy erdős rész. Ott egy kis ösvény. A temető felső részénél indul. Kb. 3-4 perces sétával eljutsz az alsóörsi kilátóhoz. Rozogának tűnik, de stabil. Csodaszép a kilátás a felső szintről.
2010. jún. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
folyt.: A kilátó építési idejéről nincs információm. A fából készült építményt utoljára 8 évvel ezelőtt újították fel. Ez sajnos látszik is rajta. Nem ez a legstabilabb kilátó amiben valaha is jártam. Már gyengébb szél hatására is meginog. De aki ennek ellenére is vállalja a három szintes kilátó meghódítását, az a Balaton keleti medencéjében és a környező védett erdőségekben gyönyörködhet!
2010. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, majd lehet megnézzük (: Maximum jól leesünk, és meghalunk.
2010. jún. 26. 23:22
 4/4 anonim válasza:
Balatonalmádiban van az Óváry kilátó, Felsőörsön a Csere-hegyi kilátó. Mindkettőből szép a kilátás.
2010. jún. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!