A BKK oldalán össze van írva valahol a menetrend "jelmagyarázata"?
Pl megnéztem, hogy a havi Budapest-bérlet term. személyeknek melyik járatokon jó, és írta, hogy "1-99, 101-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14 vonalakon"
Az M nyilván a metró, a H a HÉV, de a többi? Annak is örülök, ha valaki leírja, de az lenne a legjobb, ha a bkk.hu-ról tudnátok egy linket küldeni, ahol össze van gyűjtve. Én sajnos nem találtam meg :/
Köszi előre is!
1-99, 101-199, 900-999
ezek mind ott vannak a listában (ezekre érvényes Bp-n belül)
a 900-999 az éjszakai tartomány
Azért én is segítek :)
1-99: Alapjárat
101-299: Mellékjárat, de alapjárat is lehet
Ezek mellet előforduló jelzések:
A: Csonkamenet, vagy mellékjárat
B: Mellékjárat
E: Expressz (vagy Egyszerűsített járat)
M: Metrópótló járat
900-999: Éjszakai járatok
Ezekre is érvényesek a fentebb leírtak, bár E jelzésű éjszakai járat jelenleg nem létezik.
M1-4: Metró
H5-H9: Hév
D11-14: Hajó (A D14-es hajót köznyelven kompnak hívják)
Ezeken a jelzéseken kívül előfordulhat egy egy extrémebb jelzés is mint például H8SZ (Hévpótló busz Szentjakab H felé)
A megállók elnevezése mellett különféle betűk jelenhetnek meg, mely a következőket jelenti:
M: Metróállomás
H: Hévállomás
M+H: Metró- és hévállomás
ezek mellett a hajóállomás teljesen ki van írva a megálló nevében (pl: Újpest, Árpád út hajóállomás)
Különféle nosztalgia járatok (busz, troli, villamos, metró, hév) is léteznek, melynek egyedi (általában betűvel jelölt) jelzései vannak. Jelenleg közlekedők közül például néhány:
DH: Kőzvágóhíd H – Jászai Mari tér
Ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek, egyéb kérdéseddel kérdezz engem, vagy keresd fel a BKK elérhetőségei egyikét! Kellem utazást kívánok! :)
Neked is nagyon köszi!! :)
Mentek a zöldek!
Még egy nagyon buta kérdésem lenne. A bérletkiadó autómaták hol találhatóak? Térképen meg tudom nézni a címeket, nem arra gondolok, hanem hogy metró aluljárókban, buszpályaudvarokon stb, szóval így általánosságban milyen jellegű helyeken?
Csak mert vidéki városban élek, és nálunk úgy van, hogy ha nincs bérleted, amit a buszpályaudvaron vagy máshol lévő bérletpénztárban tudsz megvenni, akkor jegyet vehetsz szintén az előbb említett helyeken, vagy újságosnál, dohányboltban olcsóbban, vagy pedig konkrétan a buszon is, de ott már valami 150 ft-tal drágább. Még pár éve, mikor Budapesten jártam, szóltak, hogy időben kell megvenni és érvényesíteni is a jegyet, mert a járművön már nem lehet, vagy ha lementél a metró aluljáróba és át a kapun ott már nem lehetett vagy valami hasonló... Lehet, hogy régen volt ilyen, lehet, hogy rosszul emlékszem, nem tudom, de valami rémlik.
Az automaták alapvetően főbb csomópontoknál találhatóak, a felszíni megállókban, a megállók környékén az utcán vagy pedig a metró aluljáróban. Észre fogod venni őket. Végállomásokon általában szokott lenni, ahol több járatra lehet átszállni, ott is van rendszerint. Metrómegállóknál szerintem mindenhol van.
Meg fogod találni, ne aggódj :) És buszvezetőktől is tudsz vonaljegyet venni a járaton, de az sokkal drágább, nem érdemes.
De nem olyan drága, mint Pécsen. :D
Ott most emeltek. A buszjegy elővételben 350 ft, buszon 500, a diákbérlet 3900... 450 Ft-tal drágább, mint Budapesten a diák BKV bérlet, ami jó buszra, metróra, villamosra, trolira, mindenre... míg a pécsi csak a sz...r tükebuszra. :D
Vicc.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!