Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten mi fér bele egy...

Budapesten mi fér bele egy napba gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Részletezem: November elején mennénk 8 és 10 éves gyerekekkel, amit meg szeretnénk nézni biztosan: csodák palotája, láthatatlan kiállítás a milennárison és ott még szimpatikus a játszóház is, a várnegyed, tropicarium és még ami belefér. Tavasszal voltunk a városliget környékén, Hősök tere, Állatkert, stb, most főként két információéhes és érdeklődő lányunknak szeretnénk élvezetes programot kitalálni. A szállásunk a 7. kerületben lesz, tömegközlekedéssel megyünk majd mindenhova. Köszönöm!

2017. szept. 7. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem ennyi pont elég egy napra. A Tropikáriumban is el lehet nézelődni elég sokáig bár pici az egész de attól is függ mennyire köti le őket. Az árakra azért készülj fel :)
2017. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy napba szerintem ez így épp belefér, ha az utazást, ebédet stb is beleszámoljátok, sajnos a Tropicarium eléggé kint van (a belvárosból 45 perc busszal). Illetve a CsoPa éppen költözik, elvileg szeptemberben végeznek, de azért a biztonság kedvéért nézzétek meg indulás előtt a honlapjukat.
2017. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, van a CsoPának egy Playbar nevű helyszíne (oda költöztetik most az egész kiállítást), ahol van egy csomó jó program még, pl. szabadulószoba


[link]

2017. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 3 napra megyünk, úgyhogy kényelmesen osztanám el. Árakat látom igen... hát nem semmi, de ha azt nézem, hogy egy gru3 mozizás is simán kerül ennyibe és szellemi értéke nem sok, hát egyszer élünk. :D


Eddig így gondolkodom:

Felmegyünk pénteken autóval, először Csopa (ami úgy látom Bécsi útra költözött) Itt gondolom tudunk parkolni. Vagy nem?

Innen aztán elmennénk ebédelni valahova, azután a szállásra, ott még passz, hogy hol parkolunk.

Ott a környéken bazilika, stb ami belefér. Úgy láttam tanulnak idén a millenniumi földalatti vasútról, szóval megnéznénk azt is. Ha jól látom Deák téren van.

Szombat: nyitásra milennáris a kiállítással, játszóházzal, ebéd után Várkert környéke, ha belefér akkor Gellért szobor.

Vasárnap szálláselhagyás, hazafelé Tropicarium és akkor ott megint tudunk parkolni úgy látom.


Vélemények?? :))

2017. szept. 7. 10:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, pont most nézem mennyi jó kis program van még ott a Csopában. Kérdés, hogy a 8 évesem mennyire élvezné. A nagyobb a Newton kiállítást is élvezné. Születés kiállítás is nagyon érdekes lehet de basszus még nincsenek felvilágosítva. Vagy hát végülis egy jó kis beszélgetéssel előtte...
2017. szept. 7. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Felmegyünk pénteken autóval, először Csopa (ami úgy látom Bécsi útra költözött) Itt gondolom tudunk parkolni. Vagy nem?


Ezt irtam, hogy epp koltoznek. Van melygarazs alatta.


Innen aztán elmennénk ebédelni valahova, azután a szállásra, ott még passz, hogy hol parkolunk.


[link] Ezt tudnam mondani, utcan baromi draga.


Ott a környéken bazilika, stb ami belefér. Úgy láttam tanulnak idén a millenniumi földalatti vasútról, szóval megnéznénk azt is. Ha jól látom Deák téren van.


Hat a foldalatti egy metro (M1), szoval nem pontszeru kiterjedesu, de vegulis a Deakon is meg lehet nezni.


Szombat: nyitásra milennáris a kiállítással, játszóházzal, ebéd után Várkert környéke, ha belefér akkor Gellért szobor.

Vasárnap szálláselhagyás, hazafelé Tropicarium és akkor ott megint tudunk parkolni úgy látom.


Igen, ez igy szerintem korrekt kis terv.

2017. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már a Bécsi út környékén jártok, ott van nem messze a Pálvölgyi cseppkőbarlang, ha időben belefér, azt érdemes megnézni. A parkolás ott ingyenes.


A Camponának ingyenes a parkolója, az Új Udvarnak (ahol a Csopa lesz) és a Mammutnak (Millenáris) fizetős, de legalább nem kell keresgélni.


A Láthatatlan Kiállítás szerintem nem akkora szám, persze tanulságos, de ha találtok esetleg jobb programot, akkor nem hagytok ki sokat.


A Deákon van konkrétan egy kisföldalatti múzeum, nem nagy az egész, kb 10 perc alatt meg lehet nézni.


A Bazilika tetejére érdemes felmenni, ez nem is drága. Ott a téren is van mélygarázs, ami nem olcsó, de liften viszik el a kocsikat, amit a legtöbb gyerek szeret nézni.

2017. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!