Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balaton körbebiciklizés!...

Balaton körbebiciklizés! Tippek javaslatok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én és a barátom szeretnénk nyáron körbebiciklizni a Balatont. Ilyen low budget utat tervezünk, szóval próbálunk a legkevesebből kijönni, ezért saját biciklivel és sátorral megyünk. Kempingekben tervezünk megszállni, és terveztük az utat akár 6 éjszakára is elnyújtani. Így elég sok látnivalót beterveztünk, viszont az alapkoncepció az volt, hogy megyünk, látnivalónál megállunk, azt megnézzük (mind természeti, mind kultúrabb programok), aztán megyünk megyünk, és a kempingben estére sátrat verünk, alszunk, reggel tovább indulunk, és így tovább. Azonban a nagy szervezkedés közepette eszembe ötlött egy kérdés: Mit kezdünk napközben a cuccokkal? Mégsem mehetünk el a Tihanyi Apátságba sátorral a hátunkon, 2 hálózsákkal, és minden más cuccokkal! Lenne biciklire rakható táskánk, de azt se hagyhatjuk a biciklin, azt hova tesszük, ha valahol otthagyjuk a bringát? Úgyhogy most leginkább a sok cucc hovatétele érdekel napközben. Vagy ez csak úgy működhet, ha lesátrazunk, és napközben a kemping környékén lévő dolgokat megnézzük, a cuccokat meg a kempingben hagyjuk?

Mit javasoltok, hogy szokták az ilyet csinálni? És az áramot hogy lehet megoldani? 2 teló + 1 fényképezőgép valószínűleg napi töltést igényel majd :/


Bocsi a hosszú posztért :)

20/L



2016. ápr. 13. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kempingben állítjátok fel a sátrat, ott hagyhatjátok benne a cuccokat. Pénzt, hitelkártyát, telefont semmiképp ne hagyjatok a sátorban, de a kempingekben amúgy simán maradhat a többi cucc. Olyan helyeke viszont, ahol alvás nem lesz, azaz sátrat nem fogtok felállítani, ott érdeklődjetek esetleg a vasútállomásnál, hogy van-e csomagmegőrző.
2016. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ez a vonatos csomagmegőrző nagyon jó ötlet! :)
2016. ápr. 13. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi tavaly nyáron csináltunk ilyen túrát és nagyon jó volt! 4 napot szántunk rá, mert csak így tudtuk összehozni hogy mindenkinek jó legyen az időpont. délelőtt tekertünk, aztán amikor megérkeztünk felállítottuk a sátrat, beletettünk minden cuccot és mehetett is a strandolás, turistákodás! Értékeket mindig magunknál tartottuk, viszont a biciklistáskákat a sátorban hagytuk.
2016. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Balaton körül — nagyon rövid szakasz kivételével — végig ki van jelölve kerékpárút. Ez a szakadás az északi parton Pálköve közelében van. A kerékpárút egy része külön nyomvonal, direkt kerékpárút cééjára épült, máshol parthoz közeli, helyi forgalmat vivő utcákon át vezet. Sajnos az épített kerékpárutak karbantartása hiányos, a normál utcák jobbak ilyen szempontból. Olyan térképet vigyetek magatokkal, ahol utcaszintig be van rajzolva a kerékpárút nyomvonala. A kerékpárutat zöld táblák jelzik, amik többnyire jól útba igazítanak, de néhány helyen hiányosak. Ilyenkor jól jön a térkép, és ha letértek a kijelölt nyomvonalról, akkor is könnyen visszataláltok rá.

Ahol a kerékpárút közvetlenül az autóút mellett halad, ott jellemzően “kerékpározni tilos” táblák vannak kitéve párhuzamos közúton. Másutt, ahol a kerékpárút és az autóút messzebb van egymástól, jellemzően nincs kerékpártilalom a 7-es és 71-es főutakon sem. Különösen az északi parton a kerékpárút nyomvonala “zegzugos”, többször — jelentős szintemelkedéssel — felmegy a hegyre, majd visszajön a partra. Itt a térkép alapján meg tudjátok fontolni, hogy a kerékpárutat követitek-e vgy kisebbb szintemelkedésű autóutat. A déli parton Balatonszemesnél és Balatonvilágosnál van egy-egy nagyobb emelkedő. Az előbbit a térképet tanulmányozva akár ki is lehet kerülni. A déli part többi része szinte sík. A tó kerülete mentén a legnagyobb emelkedő Balatonkenesénél van, ahol a bicikliút felmegy a magaspart tetejére.

A tav mindkét irányba haladva meg lehet kerülni. Érdemi különbség nincs a két körüljárási irány között. Ha több nap alatt kerülitek meg a tavat, akkor nyári időben a legmelegebb órákat érdemes kihagyni és strandolással tölteni. Délelőtt 8-11 között, délután 16-19 óra között tekerve 3-3 órát tudtok biciklizni. Sok kaját nem érdemes magatokkal vinni, élelmiszerüzlet mindenütt van. A parti vendéglátóegységeket ízlés és pénztárca szerint lehet felkeresni, sajnos többségük elég borsos áron dolgozik. Szemfülesen lehet találni néhány aránylag olcsó árfekvésű helyet is. Az északi parton sajnos elég kevés szabad strand van. A déli parton már sokkal több. A leghosszabb egybefüggő szabadstrand Zamárdiban van, kb. 3 km hosszú. Szemesen is jelentős szabadstrand van.

Kemping szinte minden településen van. Nagyobbak és kisebbek egyaránt. Az északi parton a Balatontourist üzemeltet sok kempinget, itt a honlapjukon előre lehet tájékozódni mindről. Érdemes előtte megkérdezni, de sátor számára általában nem kell előre helyet foglalni. A kisebb kempingek pedig elirányítanak egymáshoz, ha valahol mégis betelik.

Néhány további tipp, főleg a bringaútról: [link]

2016. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Jo, azert a Balaton mellett eleg nehez eltevedni:D Az 1-el mellette levo utca is pont olyan jo a deli parton.
2016. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. ápr. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!