Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egyszer találtam a földön egy...

Egyszer találtam a földön egy Protokon 2 feliratú érmét. Utánna néztem a neten és nekem a B tesztérme van meg. Mire való és mennyit ér?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben ezt nem reklámoznám, ugyanis a talált tárgyat le kell adni:


[link]

2015. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1: szovegertes, ertelmezes egyes, leulhetsz. A hivatkozott cikk kifejezetten PENZ talalasara vonatkozik. Marpedig a teszt-erme sok minden, csak nem penz.


Kerdezo: nem er semmit, penzre sem tudod bevaltani, ez csak egy darab fem amit technologiai celokra hasznaltak/hasznalnak.

2015. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 azért sem foglak sértegetni :D

Viszont a törvény nem ismerete nem ment fel a betartása alól:


BTK:

"325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el".


8 nap után - jogtalan elsajátításnak számít - 50000 Ft érték alatt szabálysértés, felette bűncselekmény.

2015. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ugy latszik olvasni azota sem tanultal meg:


'Az elkövetési tárgy az elkövető számára idegen, értékkel bíró ingó dolog lehet.'


ERTEKE van? Nincs. Egy darab (olcso) fem. A torveny betujenek az ismerete nem jelenti azt, hogy ertelmezni es alkalmazni is tudod, mint a peldabol latszik is.

2015. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nagyszerű", hogy ilyen felsőbbrendűnek érzed magad és attól lesz jó napod, ha másokat a földbe taposhatsz.

Nos, örülök, hogy segíthettem, akkor mára már megszereztem Neked a jó napot, földbe döngöltél, mehetsz aludni, nem kell már tovább kötözködni.

Tudod, ismered a mondást - okos enged... én mentem, engedtem :-)

2015. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BKV jegykiadó automatáinak ellenőrzésére használt tesztérme. [link] itt van valaki aki venni akar. Mivel nagyon keves van a piacon kialakult ara nincs.
2015. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!