Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tényleg kamu, hogy a Széchenyi...

Tényleg kamu, hogy a Széchenyi fürdő az egyik legfertőzőbb hely a világon? A hírekben volt hogy a Life honlapja közölt ilyet. Azt mondják, hogy alaptalanul, mert tiszta a víz. Komolyan tiszta, vagy tényleg igazat állíthatott a Life?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én régen jártam a fürdőbe.Szerintem tiszta a víz..Soha semmi bajom nem volt...De ki tudja ,hogy az elmúlt 5 évben milyen változások voltak ott is...

De szerintem annyira nem lehet rossz,mert sok embert oda rendelnek be az orvosok gyógyfürdőbe..

2010. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, csak sürgetett a cikk leadási határideje, pénzt kellett termelni, azt gyorsan be kellett írni valami helyet, ami elég ismert, hogy sokan elszörnyülködjenek rajta az USA-ban is, de nem olyan komoly hely, hogy a pertől tartaniuk kelljen. Most úgy néz ki, hogy elszámolták magukat.
2010. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sokkal nem fertőzőbb mint bármely más fürdő. Gondolj csak bele, egész nap, egész héten járnak oda emberek, áztatják magukat napokig, nem tartom valószínűnek hogy 24 óránként cserélnék a medence vizét. Sajnos vannak olyan "kultúrált" emberek, akik a wc-ig sem hajlandóak elmenni, így aztán igen... Én nagyon szeretek télen fürdőbe járni, eddig sosem lett semmi bajom tőle, viszont legutóbb összeszedtem valamit. Két hétig hihetetlenül fájt az alhasam, kaptam rá gyógyszert, az orvos is leszűrte hogy több mint valószínű onnan és ennyi. Ettől ugyanolyan szívesen fogok járni, de sajna bármennyire is próbálják fenntartani a medencék vizeinek tisztaságát tökéletesen SEHOL nem sikerül.
2010. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor állított a LIFE igazat? Az egy szennylap, nagy financiális háttérrel, a víz meg köszöni jól van, égvilágon semmi baja.
2010. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 21:55

Persze, hogy nem cserélik le naponta a vizet, mert előírás mindenütt a vízforgató berendezés!

A Széchenyi fürdő medencéinek rekonstrukciójára, szűrőforgató-berendezéssel történő ellátására 1999-ben került sor.

2010. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Járok oda napi szinten, gyönyörű, tiszta és hibátlan...
2010. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
72%

Aki szerint nem, az kaphat a nyakába egy pert...


Meleg vízben, amiben beteg ill. öreg embert látsz mindig több a kórokozó. Melegben jobban szaporodik, amit a beteg belevisz. Az öregek pedig sokat szenvednek inkontinenciától, gombás fertőzésektől, stb.


Én is kaptam el fertőzést strandon, "gyógyvízben". Nah az ilyet érdemes kerülni, mert a legválogatottabb bacikolóniákkal másznak bele az emberek...


A fertőzésveszély szempontjából nagyjából mindegy, hogy hogy hívják a fürdőt/strandot, mert mindegyik hasonló szabályozás alapján tisztítja a vizet.


"a magazin szerkesztője kivette az összeállításból a Széchenyi fürdő képét és elnézést kért" = nem szabad komolyan venni az állításaikat

2010. márc. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fertöző??? Akkor nem gondolod hogy rég bezárták volna? De gondolom ez a te felvetésed,ill. félelmed , mert sehol nem találtam az emlitett cikket.
2010. márc. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ezt a kamu hírt ugye nem hitték el sehol sem? Külföldön sem, meg sehol?
2010. márc. 4. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden fürdő, strand és uszoda vize tele van baktériumokkal, ez elkerülhetetlen, de egészséges ember immunrendszere gond nélkül megbirkózik vele. Ha felszállsz egy buszra, ott sem törlik le ötpercenként fertőtlenítővel a kapaszkodót.
2010. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!