Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha Magyarországon megyek...

Ha Magyarországon megyek valamilyen várost, falvat megnézni és szállást illetve ételt kérek emberektől, azt hogyan tegyem? Kedvesek az ázsiai származásúkkal?

Figyelt kérdés

Tippeket szeretnék! Hol van erre lehetőségem, melyik vidékeken, kikkel? Magyar állampolgár vagyok, de gyakorlatilag lakóhelyemen kívül nem ismerem az országot. Mondjuk Kínát sem... - onnét származnak az őseim.

Vietnamba (Hoi An, Ben Tre, Ha Noi, Sai Gon, Hue, My Son) szoktam kimenni egy idősebb khmer származású barátommal - évente többször is, az ottaniak a távolról érkezett turistákat megvendégelik néha. Magyarországon tulajdonképpen nem számítók annyira távolinak, de úgy az embereket nem igazán ismerem, szóval ők is megvendégelnének?



2014. dec. 16. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint Magyarország sokkal kevésbé rasszista, mint a Nyugat-Európai országok. Én ugyan magyar származású vagyok, de sokat utazom, és úgy veszem észre, hogy Magyarországon elég nyitottak az emberek kb. bármilyen témáról beszélhetsz velük, falun is, nem szoktak azzal foglalkozni, hogy ázsiai vagy akár néger vagy, maximum megbámulnak, mert nálunk -főleg falun- ritka az ilyen ember, de ez sose rosszallás, inkább kíváncsiság, hasonlít a kelet-ázsiaiak európaiakhoz való hozzáállására.


A megvendégelés sajnos már nem annyira szokás nálunk, mint régen, de szerintem kisebb falvakban ha bemész valakihez, hogy éhes vagy vagy ilyesmi akkor segíteni fognak. Én már jártam úgy Szabolcs megyei kirándulásom alatt, hogy egy kis faluban ragadtam egy napra és nem volt nyitva a bolt, de miután az utcán egy járókelőnek elmagyaráztam a helyzetemet, rögtön a házához hívott, ahol szedett nekem az almafájáról 3-4 almát és ingyen odaadta.


Nálunk már régebb óta jelen vannak ázsiaiak pl. a kommunista időben is jöttek Vietnámi gyerekek kirándulásra ide, nem tudok róla, hogy különösebb atrocitások érték volna őket, Budapesten és több nagyobb városban is élnek ázsiai bevándorlók, nem hallom, bántanák őket, ellenben a nagy toleráns képet mutató Németországban még a törökök és közel-keletiek ellen is magas a diszkrimináció pedig azok sokkal közelebb állnak mind kultúrában, mind kinézetre az európaiakhoz, mint az ázsiaiak. Németországban a szélsőjobbos NPD párt például kampányolhat olyan plakátokkal, amin egy török család ül a repülőszőnyegen és alá van írva, hogy "Jó hazarepülést!" nálunk az ilyen mértékű diszkrimináció illegális és nem is ilyen az emberek többségének gondolkodása.



Manapság eléggé kiépült a falusi turizmus, ahol pénzért vendégül látnak vidéki családok és megmutatják a környékük nevezetességeit, kétlem, hogy ezek ázsiai származásod miatt nem látnának vendégül.

2014. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Én leginkább a Dunántúlra gondolnék...erre is kérnék tanácsot!

2014. dec. 16. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Dunántúlon a Balaton északi partjánál a Bakony, Badacsony hegység falvait ajánlom, nagyon szép, festői tájak vannak, az emberek kedvesek és ott is sok lehetőség van megszállni helyieknél a falusi turizmus keretében.
2014. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Most már nyugodt vagyok... ha még valami eszetekbe jutna, írjátok le.
2014. dec. 16. 23:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szállást, ételt kérni nem hogyan, hanem hol kell. Szállodában, panzióban, apartmanban, étteremben, büfében.
2014. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert valaki majd beenged teged full ismeretlenul a hazaba aludni szerinted? :D
2014. dec. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok helyen befogadnak ismeretleneket a kanapészörf keretein belül.


Itt nézz körül, tele van magyar településekkel is: [link]

2014. dec. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én Dunántúli vagyok és már több helyen laktam. A magyar emberek alapjában nem kedvesek de nem ellenségesek. Minnél kisebb helyre mész annál inkább kinéznek ha látszik hogy külföldi vagy. Mivel leginkább a fekete bőrűeket és az ázsiaiakat ismerik fel így leginkább azokat kerülik és gyanakvóak vele szemben.

Nyugodtan menj, bántódásod nem esik, de nem fogod azt a kedvességet megkapni amit én kaptam a kínai emberektől Kínában.

Szóval a válasz az hogy nemhogy megvendégelnek még kerülni is fognak.

2014. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben van. Majd meglátjuk.
2014. dec. 17. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!