Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Adnátok ötleteket? Budapesti...

Adnátok ötleteket? Budapesti látnivalók 5 éves kislánnyal?

Figyelt kérdés
A Tropicariumban kezdünk ahová kb. 11 órakor érkezünk meg,3 órás vonatozás után busszal. A Tropicarium után ebédelünk, de a vonat indulásáig ami a Keletiből indul még lesz bőven időnk. 17,45-kor indul vissza a vonatunk. Tehát jó esetben marad három szabad óránk. Tömegközlekedünk végig. Mindenki ötletét szívesen fogadom.
2013. jún. 27. 13:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ne legyünk túl messze a Keletitől, mert már abszolut nem vagyok Bp-en ismerős, és ha kérhetem írjátok már meg hogy A pontból B pontba milyen közlekedési eszközzel a legcélszerűbb eljutni.
2013. jún. 27. 13:59
 2/12 anonim ***** válasza:

Mondanám az állatkertet, vagy a vidámparkot, de arra nem igen elég 3 óra sajna, én ezekre egy napot rászánnék legalább kisgyerekkel. 20E, vagy 30-as busszal tudtok odajutni a keletiből szerintem legegyszerűbben.

Esetleg sétálhattok csak egyet a városligetben, etethettek kacsákat ha vannak, vagy üljetek be moziba egy mesére. Az Aréna pláza ott van a Keletitől egy köpésre.

2013. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is az Állatkertet mondtam volna, de ez így valóban elég kevés idő arra.

De mondjuk sétálni tudtok a Ligetben, az is szép önmagában, van trambulin, amit minden kicsi imád.


Vagy menjetek el a Sugar Shop-ba, a gyerekek kedvence. :) És akkor sétáltok az Andrássy úton.


Vár vagy Margitsziget már messze van szerintem...

2013. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Húú ezek nagyon tetszenek. A Ligetbe és ebbe a shop-ba a Tropicariumból hogyan juthatunk oda? Mert akkor A Tropicariumból mennénk a Városligetbe jó idő esetén, és még lehet hogy a Shop is belefér.

Az állatkert kilőve, mert most voltunk az itthoniban :) Vidámpark az egy nap, legalább, és arra pénzünk sincs. Oda akkor kocsival mennénk, de ez a kirándulás most a vonatozás miatt van. Hogy Kislányom ülhessen vonaton. És ha már vonatozás akkor Budapest! :)

A Várra és főleg a Siklóra én is gondoltam, de emlékeim nem csaltak, hogy az most messze van :) Tehát előre is köszi nektek az ötleteket, akkor már csak az útvonalat kell kiokumlálnom :) Úgy hogy legyen benne metrozás, és villamosozás is :) Mert a kislányom még soha életében nem ült ezeken a járműveken.

2013. jún. 27. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már a Camponában vagytok, akkor nézzétek meg a Csodák Palotáját is, illetve van játszóház is.

Ha valami szabadtéri progit szeretnél, akkor a Gellért-hegy jó lehet (csúszdák, Sziklatemplom). A Camponánál felszálltok a 133E vagy a 233E buszra (mikorra végeztek már jár) és leszálltok a Szent Gellért téren. Séta. Ha ennek vége, akkor több opcióval lehet villamosozni és metrózni a Keletiig (talán a panoráma miatt a 19 v 41-es villamossal a Batthyány térig, aztán metró).

2013. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az említett Shugar Shop-hoz a Kisföldalattival menjetek a Ligettől az Oktogonig (az úgyis élmény :)), és onnan gyalogolni kell kicsit, de nincs messze.
2013. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2013. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát hálásan köszönöm nektek is! Akkor Camponából irány a Liget, onnan pedig a Sugar Shop a kis földalattival. Ez lesz a program, és végül remélem sikerül odatalálnunk a Keletihez :) Kicsit tartok azért ettől az úttól, de majdcsak megoldom valahogy. A Csodák palotáját néztem a neten, de azzal inkább még várnék pár évet, és mivel remélem jó idő lesz, inkább a ligetet részesítem előnyben. Köszönöm szépen mindnenkinek a segítséget és a szuper jó ötleteket, tanácsokat!
2013. jún. 27. 20:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) Nyugi, nem fogtok eltévedni. A Sugar Shopból menjetek vissza az Oktogonra, szálljatok a 4-6-osra, és menjetek el vele a Blaháig. Onnan pedig busszal (vagy metróval) a Keletihez.
2013. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:) Jaj de aranyos vagy! Az a baj, hogy én kb. 25 éve jártam utóljára gyalogosan Budapesten. Azóta csak átutazóban voltam arra autóval. És azóta bizony nagyot változott minden! Tehát az eltévedés lehetősége simán fennáll, de azért nem vagyok egy elveszett csaj :) A 4-6 az gondolom a villamos igaz? A buszt hanyagolnám ha lehet, mert az van itt Pécsett is bőven :) Köszönöm a bíztatást!
2013. jún. 27. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!