Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten hol, vagy hogyan...

Budapesten hol, vagy hogyan lehet parkoló napijegyet venni?

Figyelt kérdés
A rakparton szeretnénk parkolni, és olvastam, hogy van napijegy. Automatában, vagy máshol lehet venni? Gyors választ várok! Köszi
2013. ápr. 15. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még nem halottam napijegyről, az csak a bkv-n van :)


"minimálisan fizetendő parkolási idő 15 perc, ezen túl a jegykiadó automaták a bedobott összegnek megfelelő időtartamra adnak ki parkolójegyet. A maximális várakozási idő általában 3 vagy 4 óra, de vannak időtartam-korlátozás nélküli területek is (az I., VI., VII., VIII. és XIII. kerületekben)."


"

Díjmentesen parkolhatnak a személyautók és buszok a városnézés ideje alatt a fontosabb turista központokban (Hősök tere, Városliget). Autóbuszokkal a Belgrád rakparton (az alsó rakparton), a Duna utcában, az Erzsébet tér mellett.


A hosszasabb várakozásra az ún. P+R (parkolj és utazz) parkolók ajánlottak. Ezek a parkolók általában metróállomások, buszvégállomások közelében épültek (Árpád híd pesti hídfő, Nagyvárad tér, Örs vezér tere, Népliget stb.) találhatók, ahonnan az utazást könnyebb tömegközlekedéssel folytatni."

2013. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem budapesti vagyok, én is olvastam, egy szálloda honlapján.

"Szállodánk előtt az alsó rakparton könnyedén parkolhat.


A parkolás hétvégén és hétköznap délután 6 és reggel 8 óra között ingyenes.


Hétköznap reggel 8 és este 6 óra között a parkolás: 525 Ft / nap vagy 175 Ft / óra."

Ebből úgy tűnik, van napijegy!

Ha valaki tudja, hogy működik, segítsen!

Köszi

2013. ápr. 16. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Én viszont pesti vagyok, és akkor sincs napijegy, ha egy szálloda az állítja :)
2013. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha elosztod 525 Ft-ot a 175 Ft al, 3 jön ki, ami azt jelenti, hogy az állítólagos napijegy 3 óra ára. Véletlenül a maximális parkolási idő is 3 óra :))
2013. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pedig van napijegy! Sikerült is egy kedves pesti lakos segítségével meg venni! A lényeg: pontosan 525 forintot kell bedobni, és másnap reggel 6-ig szól a parkolójegy! Csak azért írom, hátha másnak is szüksége lesz rá!

Nem a szálloda írt butaságot!

2013. ápr. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!