Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Dunakanyarban szokott-e...

Dunakanyarban szokott-e valaki túrázni?

Figyelt kérdés

Tud-e valaki ajánlani egy túrautvonalat.

Leányfalun töltjük a szabadságunkat az idén.

(3 gyemekkel (10/L,12/l,14/F)


A Bakonyban élünk gyakran járjuk az erdőt itthon is.


Itt azonban ismeretlen a terep. Nézegettem próbáltam előre tájékozódni, mi az amit mindenképpen látniuk kell a gyerekeknek. (kilátók)

Nekem a Prédikálószék és egy Holdfény vagy fátyól vízesés ami megragadta a képzeletemet.


Autóval érkeznénk rászánnánk a napot természetesen pihenőkkel.



2012. aug. 7. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi nem régiben voltunk több napra az osztállyal a Dunakanyarban és volt persze túrázás is, mert kifogtunk egy túramániás osztályfőnököt. :D Dömösön voltunk a kempingben, onnan indultunk gyalog kb egy óra alatt értünk a Rám szakadékhoz és ott mentünk fel, aztán pedig a Dobogókőig mentünk, de oda már értünk jött a buszunk.

Zuhogó esőbe, csúszós körülmények között mentünk, de nem hiszem, hogy kicsik hozzá a gyerekek, mert ilyen 5-6 évesek gyerekek szaladtak fel mellettünk miközben mi kapaszkodtunk erősen. :) Nekünk nagyon nagy élmény volt. Kb 3-4 óra volt az út, 30an voltunk, párszor megálltunk, illetőleg nagyon sáros és csúszós volt minden. De én ennek ellenére ajánlom. Pontos útvonalat nem tudok már mondani, de találtam egy ilyet számodra.


[link]


a térképen lévő utat tettük meg, ha jól emlékszem. :)


Persze emellett nekünk még volt nagyon sok program, ez csak ilyen délelőtti hegymászósdi. :)

2012. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Leányfalu felett a Vöröskő kiváló kilátópont. Prédikálószék nagyszerű hely csodálatos kilátással a Dunakanyarral. Mellette (alatta) van a Rám szakadék, alulról felfelé haladás ajánlott és izgalmasabb, ezt is nagyon javaslom. Kicsit távolabb van a Holdvilágárok, Pomáz után indul, és a Lajos forráshoz ér ki, ami szintén kedvelt kirándulóhely.

Aki a Bakonyhoz edződött, annak nem lesz nehéz terep, bár a Prédikálószékre embert próbáló felmászni (egy rövid szakasz nagyon meredek).

Végy egy Pilis térképet, azon tervezd a körtúrákat. Ajánlom még, hogy menjetek el Visegrádra. Itt van a Mátyás király palotája (kihagyhatatlan), jó kis séta fel a Fellegvárhoz, amit szintén látni kell. Komppal, kishajóval érdemes átmenni Nagymarosra, ahonnan fel lehet mászni a Hegyestetőre. Dobogókőről is szép a kilátás, és jókat lehet sétálni a gerincen. Nagyon szép út Visegrádról a kéken le Pilisszentlászlóra, itt az egész Pilis legjobb fogadójában, a Kisrigóban ebédelni, majd a piroson vissza (kicsit hosszú, de egész napos programként megtehető).

Kultúrprogramként pedig Szentendre belvárosa, sétányai felejthetetlenek.

Jó pihenést, túrázást!

2012. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a Rám-szakadékot javaslom, vagy nézzetek turistautakat itt: [link]
2012. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nilmi válasza:
Én a Dunakanyarban élek mióta az eszemet tudom. Szerintem érdemes elmenni Szentendrére és onnan felmenni a Kőhegyre! Nem meredek, szép kilátás és a tetején aranyos kis büfé van és néhány állat. Amikor utoljára voltam akkor kecskék voltak és egy őszvér:):) Teljesen szabadon:)) Szerintem csoda szép!
2012. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!