Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Duna-kanyarra honnan a...

A Duna-kanyarra honnan a legszebb a kilátás?

Figyelt kérdés

Az idén Leányfalun nyaralunk és elmennénk kirándulni arrafelé is. Van-e valakinek valamilyen jó túraútvonala, esetleg tud-e valaki valamilyen kilátóról. Autóval mennénk és 3 gyerkőccel 9-13 év közöttiek.

Van-e ott vagy arrafelé valamilyen kalandpark?



2012. máj. 7. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A Visegrád-i várból legszebb a kilátás, ott van egy bob pálya is, és Dömös-ön a Rám szakadékot sem szabad kihagyni, ha már a Dunakanyarban vagytok.
2012. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Visegrádi vártól a legszebb a kilátás. A reneszánsz étterem mögötti utcából tudtok felgyalogolni a várba, jó kis emelkedős, de megéri a fáradságot! Autóval is fel lehet menni a várhoz, de gyalog sokkal jobb. Gyalogosan, a vártól eltudtok jutni a bobpályához, innen lelátni a sípályára. Illetve innen vannak túrázási lehetőségek még. Csak én mindig csak a bobpályáig túráztam, azért nem tudok konkrétumot mondani. Az interneten fent vannak útvonalak, erről a részről.)
2012. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha Bp-felől mentek mondjuk a Dunaparton (mit tudom én milyen út az, talán 11-es, nem biztos), akkor ha Visegrádra mentek, ne menjetek teljesen be oda... Hanem kanyarodjatok be balra egy szép meredek útra, ami a Nagy-villám felé vezet. Ki is van írva, hogy bobpálya irányába asszem. Ezen a szép erdei úton menjetek (lassan és ügyelve a biciklisekre!!!), nem kell elmenni a Fellegvárig, hanem még előtte valalhol jobbra kanyarodni. Bobpálya és Canopy pálya is van ott egymástól nem messze! Én csak a canopyt próbáltam, az marha jó! nem is olyan félelmetes, mint aminek elsőre tűnik, sőt biztonságos és egyesek szerint elég unalmas is. Tehát nem lehet szörnyet halni tőle, próbáljátok ki! A kilátás aközben is csodás egyben!!!

Ezután tovább mehettek az erdei úton (eltévedni nem lehet) a Fellegvárig, jó turistaként azt is megnézni.

Majd, ha ezután ha elhagytátok a Fellegvárat és az Apátkúti-völgy irányába vagy Visegrád település irányába hajtotok, akkor szintén lassan menjetek és szemeteket nyissátok ki! Jobb oldalt ugyanis van egy nagyon szép kilátós hely az út szélén. Ezt az autósok ritkán veszik észre. 1-2 pad is van ott. Lehet ott pihizni és gyönyörködni a Dunában és a szemközti tájképben! Az a legcsodásabb kilátópont a környéken ami autósoknak is adva van! De a biciklisekre végig figyeljetek ezt még egyszer mondom!

2012. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!