Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Libegőt mennyire erős...

A Libegőt mennyire erős szélben zárják le?

Figyelt kérdés

Amikor mennénk, az előrejelzés szerint 4-6 m/s erősségű szél lesz. Nekem fogalmam sincs, hogy ez mit jelent. :$

Ez erős szél? Menne így a Libegő?


Bocsánat, de ezt a mértékegységet nem ismerem. :) (Mármint, tudom persze, hogy mit jelent, de így a számok semmit sem mondanak...)


2012. márc. 27. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
4-6 métert tesz megy légrészecske egy másodperc alatt, átszámítva nagyjából 15-20 kilométer óránként.
2012. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zárják le, de hívd fel őket és érdeklődd meg, hogy biztos legyél.
2012. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ELső: köszi. :P De, mint írtam, azt én is tudom, hogy a mértékegység mit takar, csak azt nem tudom elképzelni, hogy ez praktikusan mennyire erős szelet jelent. Ergo lefújja az ember fejét meg haját a szél, vagy kellemes kis szellő?

Szóval érted, nem az a kérdés, hogy mi a fizikában a definíciója ennek a mértékegységnek. :)


Második: köszönöm szépen, persze, fel fogom hívni őket, csak egy nem holnap lenne, ennyire előre gondolom nem tudják megmondani. Amúgy azt tudom, hogy nagyobb szélben lezárják, mert jártam már úgy, hogy odamentünk, és nem volt nyitva. :( (És nem feltétlenül orkán erejű szélre kell gondolni, nem volt akkora, mint pl. tegnap Budapesten.)

2012. márc. 28. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem volt akkora mint tegnap Bp-en? Azt hittem, csak nagyobb szélnél zárják le. :( A hosszútávú elrőrejelzéseknek nem igazán lehet hinni :), szóval szerintem érdemes aznap felhívni őket.


"A Libegő nyitva tartása rossz idő (szeles idő, vihar, köd, stb.) esetén napközben is változhat.

Ezért javasoljuk, hogy indulás előtt a 06-1-BKV-INFO (06-1-258-4636) telefonszámon érdeklődjenek libegő működésének aktuális helyzetéről."


De ha nem fog járni, és már meg van szervezve a kirándulás, akkor is ott van még az Erzsébet-kilátó, Normafa stb. (Bocsi, tudom, nem ez volt a kérdés.) :)

2012. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

De, igazad van, persze akkor is lehet jókat sétálni, meg akkor mondjuk visszafele még a Gyerekvasútra is felülünk (amúgy odafele terveztük a Fogaskerekűt, visszafele meg a Libegőt).

Csak vannak köztünk olyanok, akik sosem ültek még Libegőn, és nagyon várják, ezért lenne jó eltalálni az olyan időpontot, amikor minden összejön. :)

(Igen, mikor legutóbb úgy voltam ott, hogy lezárták a Libegőt, akkor kicsit kisebb szél volt, mint tegnap délután Budapesten. Tegnap kifejezetten olyan 17-18 óra közötti időre gondolok, mert azt tudom, akkor mentem hazafelé.)

Majd' lefújta a szél a hajamat, és akkor írta a netes oldal, hogy 5-7 m/s erősségű szél. Erre ijedtem meg, hogy a 4-6 sincs ettől messze (már, amennyiben nem óriásiakat lép egy egység is, ezt sem tudom felmérni), és hogy akkor talán gond lehet...

Aznap persze felhívom, de ennyi embert előre össze kell egyeztetni.

Áá, bonyolult vagyok, tudom. :D

2012. márc. 28. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!