Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes megnézni Vácott...

Mit érdemes megnézni Vácott és a környékén?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy t-vel. Ott lakom, szóval nekem nem annyira érdekes, de szeretnivaló. Vác barokk főtere lehet érdekes, a pár éve elkészült modern csúfságaival, itt nyílt egy Desszertszalon, azt meg kell nézni, szép, finom, és egészséges, tündéri kisváros, a Duna-part egy része parkosítva, másik részén kavicsos part, ahol fürödni is szoktak, a komppal át lehet nézni a szigetre, ahol sok szúnyog van és más nem igazán. A dómot is meg lehet látogatni, elég monumentális, és vannak szent emberekből csontszilánkjaik tablüszerűségbe rendezve, ezenkívül találtak itt egy másik templom altemplomában múmiákat a barokk korból, ezeket Pestre vitték, de hármat itt hagytak, egy múzeumban vannak kiterítva, a múzeum udvara is bájos. Jól lehet ide-oda sétálgatni benne. :) Asszem ennyi. A környéken... Naszály-hegy, itt szoktak túrázni, Szokolya felé ott van Királyrét(ha jól emlékszem), ide bográcsozni járnak sokan. Szentendre sincs annyira messze, ott vár van, és bob-pálya, szintén bográcsozó-hely, egy hatalmas játszótérrel, gyerekbarát. Ja és persze Duna-kanyar. A Duna nem mindenhol kanyarodik.
2011. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ah, félreolvastam, miértnek, nem szóltam:D*
2011. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves váci társam rendkívül jól leírta, és a néhol fellelhető szarkazmusa egyáltalán nem túlzó. Én igazából csak a főtéren található régi (itt nem az újonnan hupikékre festett díszpéldányra gondolok) barokk épületeket tudom ajánlani, amik valóban szépek. Vácon tulajdonképpen nincs semmi látnivaló. Nem foglalkoznak vele. Viszont lehet menni deichman-ba, tesco-ba, stb :D

Na viccet félretéve kicsit kiegészíteném az előttem szólót pár szintén nem túl érdekes látnivalóval, de legalább kedvedre válogathatsz a programok közt. :D

Szóval nekem még az jutott eszembe, hogy a Duna part mentén érdemes körülnézni. A ligetben pl. van egy tanösvényünk, ami nagyon menő lenne, ha lennének ott állatok. Viszont ott van még egy aranyos kis templomocska (hét-kápolna), meg ilyen szentképes izék, amik Mária 7 fő örömét vagy mijét ábrázolják. Egyszer meg lehet nézni. Amúgy hangulatos, szóval tényleg tudom ajánlani. Aztán ahogy mész a Duna-kanyar felé a Duna-parton, ott van Gézáról egy szobor, meg a korábbi városfal maradványa. Aztán itt kb. 1 km-es ugrás, és megérkezel hírességünkhöz, a váci börtönhöz. És ennyi.

Igazából ezeket szokták még körbemutogatni a nagy ritkán idetévedő naiv (bocsi :D) turistáknak, de véleményem szerint semmi olyan nincs itt, amiért megérné mondjuk Pécsről felbumlizni.

Még annyi, hogy Vác híres arról, hogy sok iskolája és temploma van. Úgyhogy ha szereted a templomokat, akkor keresned se kell, úton-útfélen bele lehet botlani ezekbe.

2011. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 17.55!

Köszönöm, hogy ennyi mindent ajánlottal, ezek szerint szép és érdekes napot fogok nálatok tölteni. Engedd meg, hogy én is elmondjak neked valamit, a Vácott alak helyes, a legősibb magyar helyragok egyike, csupán néhány helységnév őrzi: Pécsett, Vácott, Győrött stb. szavakban. Ne mondj le erről a szépségről sem!

2011. máj. 22. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Vác egyetlen híressége,

a váci fegyház...

2011. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A fegyházba nem vágyom, bár tudom, hogy felújították.
2011. máj. 23. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!