Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vonatra csak célállomás...

Vonatra csak célállomás előtti állomásig megvenni a jegyet? Gáz?

Figyelt kérdés
Ha lehet kérek tippeket is, mert váratlan dolog miatt messzire el kell utaznom, és a családom nem pénzverde.
2011. máj. 21. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nem értem :| ma
2011. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
magyarázz légyszi.*
2011. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nem naponta csinálod, akkor nem gáz, mert nem ismernek fejről a kalauzok...

Ha épp még leszállás előtt jön kalauz, akkor eljátszod, hogy alszol és úristen, nagyhalál, hogy most mi lesz, mert fennmaradtál, stb.

Én is csináltam nem egyszer, mégpedig mindennapos vonalamon pesti irányba. Ugyanis idegesít, hogy 61 kilós távra annyit kell fizetnem, mintha 70-et mennék. Egyszerűen felháborító, ezért néha alkalmazom, viszont nem mindig, mert ahhoz már nem lenne idegzetem.

2011. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a helyet nem szeretném konkretizálni, mert akármi lehet =S a lényeg hogy a gyorson amivel mennék már az első 5 percben ellenőrzik a jegyeket, utána meg már azt hiszem csak az új felszállóktól kérik. ezek alapján szerintem tökmindegy hogy csak, 70-et fizetek ki vagy éppen 160km-t.
2011. máj. 21. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
végülis csinálhatod. nem tudsz kifizetni 100-ft-val többet v mivan?
2011. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van, hogy a kalauzokat is ellenőrzik, ők az ellenőrök. És csoportosan támadnak, olyankor nincs menekvés. De ez persze nem mindennapos.


Kalauz általában egyszer kéri igen, és ha sokan vannak a vonaton, akkor nem fog emlékezni, hogy épp a te jegyed meddig szól. De ha nagyon kevesen, és unatkozik és ezért megjegyzi, akkor érdeklődhet...


Azért a 70 vagy 160 km egyáltalán nem mindegy. 1-2 megállót még el lehet bliccelni és kőkemény horkolást színlelni. De többet nem nagyon.

2011. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na mindegy, inkább fizetek pár száz forinttal többet, és biztosan megúszok egy csekket. De azért az felháborító, hogy az utazni kívánt táv kevesebb 15km-rel, mint a kifizetendő...
2011. máj. 21. 23:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ha te nem fizeted ki, majd a többi, jegyét, bérletét rendesen fizető utassal fogják megfizettetni.
2011. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!