Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova mehetnénk egy egy napos...

Hova mehetnénk egy egy napos kirándulásra a barátommal?

Figyelt kérdés

Mondhattok bármit, legyen az vár, egy túra stb... Főleg Veszprém és Fejér megye érdekelne. Vasárnap mennénk, ha normális idő lesz, mert nem akarunk megint itthon punnyadni.

Nézelődtem már neten, de nem tudom igazából, hogy mi lenne a jó...

Köszi előre is. :)

19/l és 23/f


2011. febr. 11. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Veszprémben annyi minden van, hogy simán egy napot el lehet nézelődni!

De ott van északabbra Zirc, vagy Bakonybél, stb... csodálatos helyek!


Ha túrázni szerettek, legjobb ha veszel még ma egy térképet a Bakonyról, aztán bakancsot elő!


Itt van sok leírás, hogy mit érdemes megnézni: [link]

Ilyen térképre gondoltam (könyvesboltokban is lehet kapni):

[link]

2011. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Bakonybél és Zirc tényleg szépnek tűnik, lehet az egyikre fogunk elnézni:). Veszprém se rossz hely, csak azzal az a baj, hogy oda járok suliba és sok időt töltök ott, sok helyen jártam már, így ott nem lenne az újdonság varázsa.

Jó ötlet ez a térképvásárlás, valahogy nekem eszembe se jutott... Majd délután lenézek a könyvesboltba mik vannak... Aztán ha máskor nem, akkor majd ha jobb idő lesz, használni fogjuk :)

2011. febr. 11. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Menjetek Nagyvázsonyba. Megnézitek a várat, tájházat, esetleg a Posta múzeumot (utóbbi kettő szezonálisan van nyitva, a tavaszi és nyári időszakban) vagy a kovácsműhelyt is (ide pedig be kell jelentkezni előre, de a kovácsolást is ki lehet próbálni). Elsétálhattok a Pálos kolostor romokhoz, a vártól nincs messze. Ha egy nagyobb túrát is tennétek akkor elsétálhattok a Zádor várhoz, vagy a Tálodi kolostorromhoz, itt tudtok szalonnát sütni, vagy bármit. És egyik sincs nagyon messze Nagyvázsonytól. És én ha Vázsonyba járok, sose hagyom ki a felső kocsmában a velőspirítóst, az alsóban meg a fröccsöt :P


Schumacher-ház (Szabadtéri Néprajzi Múzeum)

Cím: Nagyvázsony, Bercsényi u. 21.

Nyitva: május 1 és szeptember 30 között


Posta Múzeum

Cím: Nagyvázsony, Temető u. 1.

Nyitva: április 1 és október 31 között


Kovács Múzeum

Cím: Nagyvázsony, Kossuth L. u. 35.

bejelentkezéssel látogatható

Telefon: 06-88-264-057

2011. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, Nagyvázsonyt is megjegyeztük. :)
2011. febr. 13. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Káli-medence, Hegyestű, Kőtenger

Bodajk, Gaja-szurdok

2011. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, jegyeztük :)
2011. febr. 16. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!