Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Németországban élek 6 éve ,...

Németországban élek 6 éve , átlagos munka helyem van , nem mennek olyan rosszul a dolgok . Mégis sokat jár Magyarország a fejemben . Meglehet élni otthon egy átlag keresetből ? Többi lent .

Figyelt kérdés

18 voltam mikor Németbe jöttünk , nem volt lehetőségem tovább tanulni elkellet mennem dolgozni , hogy segíteni tudjak otthon anyagilag . Nem lettem milliomos itt kint de több mindent megtudok magamnak engedni mint otthon .

Mégis hiányzik Magyarország , a barátaim , a régi életem . Nem akarok felelőtlenül haza költözni , megkérdeztem pár ismerőst de mindenki más - mást mondott . Ezért ha valaki választ tudna adni arra , hogy otthon egy egyszerű munkával például raktárban csomagoló , boltban áru feltöltő vagy hasonló lehet finanszírozni egy albérletet , havi étkezést ? És marad valami kis költő pénz is ?

Utána néztem az interneten pár állas lehetőségnek 350.000 Ft bruttó fizetés raktáros munkára , 250.000 Ft boltban eladó . Ezek valós számok? A célom az lenne , hogy megkapjak otthon 2200 forintos óra bért .


A bántó , kötekedő kommentekre nem vagyok kiváncsi . Kíméljük meg egymás idejét ettől .


szept. 15. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Inkább örülj hogy nem kell visszamenned. Ha hiányoznak a barátaid, keressenek ők is munkát kint és béreljetek közös lakást/házat.

Ne csesszél ki magaddal ha nem muszáj!

szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy szerintem egy értelmes életszínvonalat raktáros meg eladói munkákkal nem lehet fenttartani. El lehet vele lenni, de nem ezzel terveznék. Akkor én is inkább maradnék kint.
szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Aldi, Lidl, Deichmann boltokban is adnak 350 bruttó körül.
szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy nem vigasztal, de ezzel van más is így. Én 13 éve élek külföldön, de legszívesebben holnap indulnék haza.
szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aldi, Lidl 450 -500 bruttó a kezdő fizetés, de elvárják a túlórát és hétvégén is kell dolgozni.
szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De azt is vedd mellé, hogy hol laknál? Ha albérletben, akkor Budapesten legyen 200.000 egy albérlet, de a fejlettebb vidéki városokban sem sokkal kevesebb. Oké, Kazincbarcikán vagy Ózdon nyilván olcsóbb.
szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nettó 352.000-et? Gyár, 3 műszak, hétvégék, 3 hónapos próbaidő után talán megadják.


180-220 az albérlet, 30-40 ezer a rezsi, 100.000 az étel havonta.

Kész elfogyott a fizetés.


Nem vettél ruhát, nem voltál beteg, nem vettél gyógyszert, nem vettél bérletet, semmit nem tettél félre a fizetésből. Stb.

Örülj, hogy nincs gyereked.

tegnapelőtt 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tesómék most mennek vissza Németországba. Ők is voltak olyan hülyék, hogy azt hitték Magyarországon is meg lehet élni ugyanolyan munkából. Még csak nem is gyári vagy egyéb betanított munkáról van szó.
tegnap 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!